Pláž v Crikvenici - středisko sportu a zábavy

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Pláž v Crikvenici -…
Publikováno: 17.08.2005

Hlavní městská pláž v populárním letovisku Crikvenica v oblasti zvané Chorvatské přímoří se právem pokládá za jednu z nejkrásnějších na severním Jadranu. Má velmi starou tradici - přivítala první návštěvníky již před více než sto léty - v roce 1896.

Pláž dlouhá kolem tisíce metrů má písečný povrch, písek pokračuje i na povlovném přístupu do moře. Je stále skvěle upravená, její čistotě a úpravnosti se denně věnuje štáb pracovníků, kteří pečují i o okolní vegetaci, jež jí tvoří půvabný rámec. Není divu, že je pláž již po pět let nositelkou prestižního mezinárodního ocenění "Modrá vlajka", která symbolizuje čisté moře a úpravné životní prostředí.

O své pláže se sice starají všechna jadranská letoviska, ale crikvenická pláž má však i něco navíc. Je tu nepřetržitě fungující záchranná služba včetně, včetně malé ambulance pro turisty přímo na pláži.

Pod stálým dohledem jsou především děti, pro něž je pláž skutečným rájem. Dohled se zaměřuje i na ochranu před pedofily, právě s ohledem na velkou koncentraci dětí.

Na pláži je i upravený vstup do vody pro osoby tělesně postižené; je v provozu plných osmnáct hodin, zavírá se až ve dvě hodiny v noci.

Crikvenická pláž se navštěvuje nejen jako koupaliště, ale i jako živé středisko zábavy pro dospělé i děti. Například pro děti byl již loni otevřen dětský koutek s hřištěm, trampolínami, prolézačkami ap., dospělí mohou hrát plážový volejbal, stolní tenis či různé zábavné hry.

Po celý den jsou v provozu pro osvěžení návštěvníků kavárničky, snacky, restaurace. Ožívají hlavně ve večerních a nočních hodinách, kdy se pláž i přilehlé nábřeží stávají vyhledávanou zónou zábavy zejména mladých. Velkou návštěvností vynikají zdejší párty a zábavné večery.

Na pláži jsou i informační tabule s aktuálními údaji o teplotě vzduchu a vody. V informačních střediscích se návštěvník doví o všech zábavních, sportovních a kulturních akcích daného dne.

Pláž je oplocena a platí se na ni vstupné.


Mohlo by vás zajímat