Fažana - Památky

Poklidné přístavní městečko s bohatou rybářskou minulostí a mnoha starobylými kostelíky. Kromě báječného koupání na přírodních a oblázkových plážích si tu v létě užijete také tradiční lidové slavnosti. Z Fažany se dá podniknout výlet na Brijunské ostrovy.

Chorvatsko... Místa... Fažana ... Památky
  • Ve Fažaně si můžete projít podivuhodné památky z různých historických období.
  • Na náměstí u přístavu navštivte kostel sv. Kosmy a Damiána (Sveti Kuzma i Damjan). Tento střídmý kostel zaujímá unikátní polohu, leží ve výšce pouhého jednoho metru nad mořem. Uvnitř kostela si prohlédnete renesanční plátno malíře Z. Ventury Poslední večeře a v sakristii také zbytky renesančních fresek. Kostel doplňuje mohutná zvonice, která v minulosti sloužila obyvatelům Fažany jako úkryt před nebezpečím.
  • Gotické fresky ze 14. – 15. století zajděte pozorovat do gotického kostelíku Panny Marie Karmelské (Světa Marija Karmelska).
  • Při procházce mezi olivovníky na okraji Fažany objevíte kostelík sv. Eliáše (Sveti Elizej). Kostelík postavili v 6. století na pozůstatcích vily z období pozdní antiky. Zajímavostí kostela jsou hlavně zvláštní okna s kamennými mřížemi. Kostel obklopuje malý raně středověký hřbitov.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Jakub Písecký

Krásná lokalita, jedna z nejhezčích na Istrii, doporučuji navštívit ostrovy Brijuni, kde jsou malebné plážičky a nádherně průzračné moře vhodné k potápění. Také doporučuji restauraci Bistro KF, kde perfektně vaří.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook