Lopar - Koupání

Lopar na severu ostrova Rábu má pověst "písečného ráje", a to díky množství písečných pláží v jeho těsném sousedství a na blízkém poloostrově Lopar. Přímo u největší z nich - Rajské pláže se nachází turistický komplex s hotely, apartmány a kempem.

Chorvatsko... Místa... Lopar ... Koupání
Hlavní loparské koupaliště není v zátoce Lopar, ale v sousední zátoce Crnika na východní straně obce. Zde je poměrně široká, 1,5 km dlouhá proslulá písečná Rajská pláž (Rajska plaža) s velmi povlovným vstupem do moře (tobogan, skluzavky). Moře je mělké až velmi daleko od břehu. Ideální pro rodinnou rekreaci s dětmi, bezpečné koupání pro malé děti i dospělé neplavce. V části borový les. Přestože je pláž veliká, v nejvyšší sezóně bývá přeplněna. Ale v okolí je ještě několik menších písečných pláží s mělkým mořem, ale i kamenitých pláží do vzdálenosti do 2 km.

Sportovci a milovníci romantického koupání v zátokách mezi skalami najdou dobré podmínky v malých zátokách mezi skalisky poloostrova Lopar, a to v jeho širokém oblouku od zátoky Lopar až po Črniku, zejména bizarní jsou zátoky kolem mysu Rt. Stojanj. Naturisti zde najdou dvě FKK pláže: Sahara (v zátoce Samarić na severním pobřeží poloostrova Lopar, severovýchodně od městečka Lopar) a Ciganka (ve stejnojmenné zátoce na severním pobřeží poloostrova Lopar, severně od městečka Lopar. Krásné koupání je i na ostrůvcích na východní straně, před Rajskou pláží.

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook