Veli Rat

Největší atrakcí obce Veli Rat představuje maják "Punta Bjanka", nejvyšší maják na Jadranu. Je to romantické místo obklopené borovými lesy s krásným koupáním.

Chorvatsko... Místa... Veli Rat

Plánek:   ostrov Dugi otok (12 kB)

Malá obec a přístav leží v zátoce Čuna, která je součástí většího zálivu Pantera, v severozápadní části ostrova Dugi otok. Má přibližně 140 obyvatel. Okolí je pokryto borovými lesy.

Na nejseverozápadnějším výběžku ostrova, severozápadně od vesnice, stojí maják Veli Rat zvaný "Punta Bjanka", oblopený hustými borovými lesy. Je to oblíbený vycházkový cíl - vede k němu z obce cesta (3 km). Navštěvuje se i jako místo pro krásné koupání. Maják byl postaven v roce 1849. Svoji výškou 42 metrů je to nejvyšší maják na chorvatském Jadranu. Má dosah světla 22 námořních mil. V majáku jsou nyní dva apartmány k pronájmu (správu zajišťuje společnost Plovput), ale zájem je velký. U majáku stojí kaplička sv. Mikuláše (Sveti Nikola), ochránce námořníků. Často bývá dějištěm romantických svatebních obřadů.

Trajektové spojení se Zadarem má obec Brbinj na východním pobřeží ostrova Dugi otok. Nedaleká Božava má pouze lodní spojení.

Ubytování

Ubytování v soukromí. Apartmány se pronajímají i v majáku Veli Rat.

Vaše hodnocení místa

3 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook