Orašac

Sama obec Orašac se nachází nad magistrálou, ale její rekreační část na pobřeží překvapí krásnými oblázkovými plážemi skrytými pod prudkými skalnatými srázy.

Chorvatsko... Místa... Orašac

Obec a letovisko na Dubrovnické riviéře, 12 km severozápadně od Dubrovníka. Před studenými vnitrozemskými větry ji chrání Vračevo brdo a Golo brdo. Vlastní obec se leží mimo pobřeží nad magistrálou. Rekreační zařízení se nacházejí při pobřeží pod magistrálou.

Obec utrpěla těžké škody za srbsko-černohorské invaze v první polovině 90. let minulého století. Vypálen a silně poničen byl zejména zdejší hotelový komplex Dubrovnické zahrady slunce (Dubrovački vrtovi sunca), který před pár lety nahradil nově postavený pětihvězdičkový hotel "Radisson Blu Resort & Spa Dubrovnik Sun Gardens".

Orašac
Orašac

Ubytování

Na místě rozsáhlého komplexu hotelových apartmánů Dubrovnické zahrady slunce (Dubrovački vrtovi sunca) byl postaven nový hotel "Radisson Blu Resort & Spa Dubrovnik Sun Gardens" (viz článek: "Dubrovnické zahrady slunce" ožívají). Také je možné se ubytovat v menších kempech a v soukromí.

Hotely:
Radisson Blu Resort & Spa Dubrovnik
Sun Gardens

Fotogalerie (2)

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook