Pula - Kultura

Rušné turistické centrum s atmosférou přátelských pobřežních městeček, historický průsečík několika kultur a civilizací. Čekají vás tu cenné památky, muzea, unikátní mořské akvárium i svítící obři v přístavu. Báječné pláže, kulturní akce a útulné taverny.

Chorvatsko... Místa... Pula ... Kultura

Pula je městem, kde to žije. Navštívit můžete bezpočet muzeí a galerií. Probíhá tu mnoho kulturních a společenských akcí a srdce noční Puly tepe až do rána.

Muzea:

 • V Archeologickém muzeu Istrie (Arheološki muzej Istre) za Dvojitou branou si prohlédnete spoustu antických vykopávek.
 • Historické a námořní muzeum Istrie (Povijesni i pomorski muzej Istre, v ulici Uspon muzeju) vám poskytne další střípky do mozaiky dějin.
 • Lapidárium a muzeum antické plastiky najdete v Augustově chrámu.
 • Nad současným istrijským uměním se zamyslíte v Muzeu moderního umění (Muzej suvremene umjetnsoti Istre-Museo d´arte contemporanea dell´Istria, ulice Sv. Ivana 1)
 • Do tajů zpracování vína a oliv v období antiky vás zasvětí v Muzeu vinařství a pěstování oliv v podzemí Amfiteátru. Mají tu původní antický lis na olivy, nebo repliku antického vinného lisu.
 • 55 druhů ryb a 90 druhů bezobratlých v 60 vodních nádržích si prohlédnete v Mořském akváriu v bývalé rakousko-uherské pevnosti Verudela. Součástí akvária je unikátní Středisko pro záchranu mořských želv.
 • Ve městě najdete několik galerií a na Fóru si odpočinete v umělecké kavárně Kunstkafe Cvajner.

Pravidelné kulturní akce:

 • Nenechte si ujít Pula Film Festival (Pulski filmski festival), který je 2. nejstarším svého druhu v Evropě. Koná se vždy v červenci v Amfiteátru. Festival začíná ohňostroji, trvá 14 dní a promítají se během něj hlavně snímky z chorvatské produkce.
 • Červenec patří také Mezinárodnímu festivalu alternativních divadel Pula (Medjunarodni festival alternativnih kazališta Pula).
 • Divadelní představení mladých tvůrců vás osloví v rámci Mezinárodního divadelního festivalu mladých (Medjunarodni kazalištni festival mladih).
 • Vydejte se do Amfiteátru, nebo malého římského divadla, téměř každý večer bez výjimky zde patří nějakému koncertu, divadelnímu, nebo opernímu představení.
 • Každý večer od devíti můžete v loděnici Uljanik sledovat velkolepou světelnou show svítících obrů. Věhlasný designer Dean Skiru tady rozmístil 8 klasických jeřábů, které v bohatých barevných paletách osvětlují okolí. Během večera se obři rozsvítí 4x na 15 minut, vždy v celou hodinu.

Aktualita: Z nabídky kulturních, zábavních a sportovních akcí v Istrii v sezóně 2020

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

V Pule jsme byli několikrát za dob studentských a svobodného mladého páru, což je pár let zpět. Jako mladá a čerstvá rodina zatím ne, ale v plánu to máme brzy. Na Pule se mi vždycky líbila velmi dobrá a rychlá dostupnost a také vybavenost města. Historické centrum je vážně moc krásné, působivé ve dne i v noci. Je to navíc regulérní město, takže je tam opravdu dost vyžití i mimo samotné koupání. I když pršelo, což se nám občas stalo, pořád bylo co dělat. Moře podle mě hezké, pláže taky, dostupnost ubytování dobrá. Navíc je fajn i to, že všude máte dost obchodů na doplnění zásob a super restaurace, takže člověku za chvíli neleze jídlo z jediné restaurace v okolí krkem. Když hledáte živé místo s ruchem a nabídkou všeho možného, je Pula fajn. Samozřejmě s rizikem, že na Istrii zrovna nevyjde dobré počasí, ale my jsme vždy chytili déšť max na odpoledne. Jinak fajn. Tedy až na jednu nevydařenou návštěvu, kdy jsme stanovali v kempu u přístavu, kde v noci celou noc ječel jeřáb.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook