Chorvatský den v Praze

V Praze se ve dnech 28. a 29. března 2022 konalo setkání nejvyšších představitelů chorvatského cestovního ruchu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Chorvatský den v…
Publikováno: 31.03.2022

Jednalo se o největší prezentaci Chorvatska české odborné veřejnosti v posledních letech. O důležitosti akce svědčí i fakt, že se jej zúčastnila chorvatská ministryně cestovního ruchu a sportu paní Nikolina Brnjac, ředitel Chorvatského turistického sdružení pan Kristjan Stanišić a také jeho kolega ředitel české sekce turistického sdružení pan Dubravko Miholić.

Česká republika je pro Chorvatsko velmi významným partnerem a trhem, neboť zaujímá vysoké 5. místo v návštěvnosti Čechů v Chorvatsku. Loni do této oblíbené prázdninové země zavítalo víc jak 775tis. návštěvníků z Česka. Chorvaté s pýchou poukazují na fakt, že Češi již nejsou jen turisté, ale přátelé, a že chorvatské moře je díky tomu české moře.

Zájem o účast na akci byl obrovský. Tiskové konference se zúčastnilo více než 30 českých novinářů a zástupců médií, obchodní a pracovní část přilákala desítky subjektů a partnerů z oblasti cestovního ruchu. Za chorvatskou stranu se zúčastnili mimojiné zástupci letecké společnosti Croatia Airlines, kteří představili novou leteckou linku Praha – Split. Zástupci společnosti Storis Hotels seznámili přítomné s nabídkou nejluxusnějšího ubytování v Chorvatsku s osobitým charakterem, které se na vybraných lokalitách nacházejí po celém Chorvatsku. Jedná se o ubytování s maximální kapacitou 70 pokojů. Součástí tohoto řetězce je i taková perla, jako je LD (Lešič Dimitri) Palace, který má kapacitu pouze 4 stylově zařízené apartmány a najdete jej ve městě Korčula, v jeho historické části. Připadá k němu také restaurace, která se pyšní Michelinskou hvězdou. A vše je „omotáno“ hedvábím, stezkou slavného cestovatele Marka Pola, jehož odkaz je patrný téměř v každém detailu.

Z významných českých zástupců vyjádřil svou podporu spolupráci obou zemí pan Jan Herget, ředitel České centrály cestovního ruchu Czech Tourism, která bude usilovat o intenzivnější kooperaci v oblasti výměny znalostí, zkušeností a užitečných rad prostřednictvím systému eVisitor. Za českou cestovní kancelář Travel Family, jejíž součástí je značka Vítkovice Tours, největší český touroperátor pro Chorvatsko specializující se na dovolenou v Chorvatsku již od roku 1991, se obou dnů zúčastnili její produktoví manažeři Lenka Laus a Vladimir Karkoška. Pracovnímu dni předcházel Chorvatský večer, který se nesl v duchu typického chorvatského dobrého jídla, pití, folkloru, a konal se v prostorách impozantního Martinického paláce.

Nejbližší zajímavá místa

Mohlo by vás zajímat