Nové akvárium v Poreči

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nové akvárium v…
Publikováno: 12.12.2003

Akvária patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější vědecko-populární zařízení. Istrijská rekreační střediska si to uvědomují a snaží se rozšířit turistickou nabídku i o tato zařízení. V roce 2002 bylo otevřeno nové akvárium v Pule (článek: Akvárium v Pule - jedno z nejpřitažlivějších mořských akvárií na Jadranu) a v listopadu 2003 pak v Poreči.

Návštěvníci porečského akvária mohou sledovat podmořský život ve 25 akváriích různé velikosti, od 700 do 3 000 litrů. Vedle ryb je možno vidět další pozoruhodnou jadranskou faunu i floru. Každé z akvárií je samostatnou jednotkou s vlastním systémem, který zajišťuje zdravé životní prostředí pro všechny živé tvory v akváriu. Je použito tzv. holandského systému, který patří k nejmodernějším. Akvária i jejich vybavení pochází z Německa od jedné z nejprestižnějších firem v tomto oboru.

V rámci akvária jsou i další prostory, které slouží cestovnímu ruchu (prodej suvenýrů, café-bar aj.) V zimním období je akvárium otevřeno od 10.00 do 17.00 hod. (letní otevírací doba nebyla zatím zveřejněna).

Adresa: ul. F. Glavinića 4 (stará tržnice), Poreč.

Informace:www.akvarij-porec.com.hr

akvárium - Poreč

Mohlo by vás zajímat