Ostrov Lošinj získá další tři pětihvězdičkové hotely

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Ostrov Lošinj získá…
Publikováno: 19.12.2014
Mali Lošinj
Mali Lošinj, hotel Alhambra

Poté, co byl letos v létě s velkou slávou otevřen první pětihvězdičkový hotel na ostrově Lošinji – rekonstruovaný hotel Bellevue, přibudou v příštím roce další tři ubytovací objekty této luxusní kategorie. Hotel Alhambra a vily Augusta a Hortenzie procházejí v současné době náročnou rekonstrukcí, na níž vynaloží investor, hotelový podnik Jadranka 25 milionů eur.

Letovisko Mali Lošinj je destinace s nejlepší pověstí a její hotely poskytují vždy něco navíc, co jinde nemají a co hosté dovedou ocenit. Všechny tři renovované vily stojí v nádherném přírodním parku Čikat, na samém pobřeží stejnojmenné zátoky. Uchovaly si onu působivou atmosféru začátku 20. století, kdy se Malý Lošinj stal vyhlášenými klimatickými lázněmi společenské smetánky a svou výlučnost si ponechaly i po celou svou další existenci.

Mali Lošinj
Mali Lošinj, vila Hortensia

Největší z nově obnovovaných hotelů, hotel Alhambra, se nachází poblíž hotelu Bellevue. Prováděná rekonstrukce má sice posílit jeho charakteristické prvky architektury rakousko-uherské vily, ale především se má stát boutique hotelem s nejvyšším komfortem a dokonalými službami, jedním z nejpůsobivějších z lošinjských hotelových zařízení. Spolu se sousední vilou Augustou bude mít 36 dvoulůžkových pokojů a 15 apartmánů.

Alhambra postavená v roce 1911 byla posledním hotelem na Čikatu, vybudovaným před vypuknutím první světové války (jejím architektem byl známý rakouský architekt Alfred Keller). Velký úder zažila za druhé světové války, kdy sloužila jako ubytovna německé armády, byla bombardována a devastována. Koncem čtyřicátých let a v šedesátých letech prošla rekonstrukcí a sloužila jako hotel. Velké rekonstrukce plánované od roku 1988 se však už dočkala až nyní.

Nedaleká vila elegantní Hortenzie bude mít po rekonstrukci 7 hotelových apartmánů a jeden dvoulůžkový pokoj. Hostům bude k dispozici venkovní bazén a nově upravená pláž.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat