V Krku byl představen virtuální průvodce městem

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... V Krku byl…
Publikováno: 21.08.2014

Město Krk na stejnojmenném kvarnerském ostrově představilo na konci července novou mobilní aplikaci "Po cestách města historie a kultury" – iKrk App (Putevima grada povijesti i kulture) jako výsledek podpory inovací v turistických destinacích, kterou poskytlo Ministerstvo cestovního ruchu, město Krk a Turistické sdružení města Krku.

Krk
Krk

Bezplatná aplikace pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android a iPhone je dostupná v chorvatštině, angličtině, němčině a italštině. Informace o možnostech stažení najdete na stránkách Turistického sdružení města Krku: www.tz-krk.hr, logo iKrk App je umístěno po pravé straně. Celé centrum města je pokryto signálem WiFi (zdarma).

Virtuální průvodce umožňuje zájemcům se vztahem k moderní technice podrobně se seznámit se 44 lokalitami starého města Krku, s jeho pomocí si projít krok za krokem uličky, náměstí, kostely, paláce i pevnosti. Cílem projektu je i přístupnější prezentace bohaté a zajímavé historie města starého tisíc let prostřednictvím chronologického přehledu se zvláštním důrazem na význam vlády šlechtického rodu Frankopanů a historii rozvoje cestovního ruchu.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:

  • Turistické sdružení města Krku (Turistička zajednica grada Krka): www.tz-krk.hr
  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica): www.chorvatsko.hr

Mohlo by vás zajímat