Letovisko Selce slaví 120. narozeniny zdejšího cestovního ruchu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Letovisko Selce…
Publikováno: 01.08.2014
Selce
Selce, přístav

Městečko a letovisko Selce, nacházející se jen 3 kilometry jihovýchodně od Crikvenice (je její administrativní součástí), žilo dlouho tak trochu ve stínu své větší, podstatně známější a rušnější sousedky. Ale nová doba dovede ocenit právě jeho klidnější a intimnější atmosféru. Letovisko současně nabízí bohatu paletu ubytovacích možností, od pětihvězdičkového hotelu Amabilis (viz článek: Letovisko Selce má nejpřepychovější hotel na Crikvenické riviéře) po ostatní hotely (Marina, Selce, Esperanto, Varaždin a Slaven), ubytování v soukromí a kempy. Chloubou městečka je jeho hlavní pláž a další pláže, které se táhnou severním i jižním směrem od centra. A co oceňují návštěvníci, z nichž mnozí se opakovaně vracejí, je mimořádně bohatá nabídka akcí, které pro své hosty každoročně organizuje turistické sdružení. V sezóně se tu stále něco děje – pořádají se rybářské slavnosti, rybolov s hosty, regaty plachetnic, promenádní koncerty, letní festivaly a sportovní soutěže.

Letos městečko Selce slaví velký svátek – 120. výročí vzniku cestovního ruchu. Dne 4. srpna roku 1894 byl totiž zahájen provoz prvního zdejšího mořského koupaliště a tím byl položen základ zdejšího turizmu. Dřevěné koupaliště se nacházelo na dnešní hlavní pláži. V jeho blízkosti byl začátkem 20. století postaven první hotel pojmenovaný Rokan, předchůdce dnešního hotelu Slaven.

Selce
Selce, část pláže u hotelu Slaven

Stalo se tradicí, že 4. srpen se stal dnem každoročních velkých oslav. Dříve se pořádaly pod názvem Benátská noc (Venecijanska noć) nebo Selačka noć.. Až v posledních letech dostaly oficiální název "Den cestovního ruchu" (Dan turizma u Selcu). Od rána až do noci zní letoviskem hudba a zpěv, konají se přehlídky zdejších lidových krojů a tanců. voní tu nejrůznější připravované pochoutky, ochutnávají se rybí pokrmy z čerstvě nalovených ryb i výborná zdejší vína. Večer patří přehlídce osvětlených a jasanovými větvemi vyzdobených lodí na moři, v jejichž čele pluje oblíbená dřevěná výletní plachetnice "Paša". Samozřejmě nechybí ani půlnoční ohňostroj a na nábřeží se místní i turisté veselí hluboko do noci.

Informace: Turistička zajednica grada Crikvenice - www.rivieracrikvenica.com

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat