Letovisko Selce má nejpřepychovější hotel na Crikvenické riviéře

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Letovisko Selce má…
Publikováno: 20.05.2013
Selce
Selce

Pamětníci 70. a 80. let na chorvatském Jadranu si možná vzpomenou na nevelký skromný hotel Jadranka v letovisku Selce na Crikvenické riviéře. Bývala oblíbeným a levným pobytovým místem rodin s dětmi, které vždy oceňovaly blízkost moře, příjemné pláže v letovisku Selce i rodinnou atmosféru celého letoviska, zejména ve srovnání s mondénní Crikvenicí a jejími honosnými lázeňskými objekty.

Bývalý hotel Jadranka byl zbourán a na jeho místě nyní vyrostl první pětihvězdičkový hotel nejen v Selcích, ale na celé Crikvenické riviéře, hotel Amabilis. Firma MG International do jeho stavby a vybavení investovala 8 milionů eur. Patří mezi tzv. malé luxusní boutique hotely, v nichž se spojuje elegance a vynikající moderní design s funkčností a pohodlím. Stavba z bílého kamene a skla připomíná přepychovou loď kotvící na samém mořském břehu. Bezprostřední blízkost moře a design hotelu evokují atmosféru pobytu na lodi. Lodní prvky nese i vybavení interiéru hotelu.

Selce
Selce, v pozadí hotel Amabilis

Amabilis s 29 pokoji a dvěma apartmány, celkem se 60 lůžky nabízí svým návštěvníkům kromě komfortu svých pokojů a nádherného výhledu na moře špičkový gastronomický servis ve dvou restauracích, které zaměřují svou nabídku především na středomořskou kuchyni s důrazem na ryby a plody moře. Hosté mají k dispozici dva bary, wellness & spa centrum, připravuje se i otevření nočního klubu.

Hotel bude otevřen celoročně. V období mimo letní sezónu bude hostit různá obchodní setkání, kongresy, konference, svatby a jiné slavnostní události.

Selce
Selce, hotel Amabilis (2012)

Otevřením Amabilisu se zlepšila kvalita nabídku hotelového ubytování na Crikvenické riviéře, takže nyní si návštěvník může podle svých finančních možností vybrat mezi jedním pětihvězdičkovým, čtyřmi čtyřhvězdičkovými, třemi tříhvězdičkovými a sedmi dvouhvězdičkovými hotely.

Nový hotel Amabilis již ničím nepřipomíná původní zdejší stavbu, vilu Amabilis, kterou si tu před sto lety, přesněji v roce 1912, dala postavit slavná vídeňská herečka Helena Odilon. Právě tato vila pak byla v roce 1967 upravena v jednohvězdičkový hotel Jadranka. Za války v 90. letech minulého století se stal sídlem štábu Chorvatské armády a od té doby byl mimo provoz, v posledních letech ve značně zdevastovaném stavu. A změnilo se i letovisko Selce, které z malé venkovské osady vyrostlo v době vybavené letovisko, které si však dovedlo zachovat příjemnou atmosféru starého dobrého Jadranu.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat