První hotel určený výhradně pro páry v Dalmácii

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... První hotel určený…
Publikováno: 28.11.2013
Rijeka dubrovačka
Koločep, hotel Koločep

Od léta 2014 zahájí svůj provoz obnovený hotel Koločep na stejnojmenném ostrově v blízkosti Dubrovníku. Ostrov Koločep je jedním ze skupiny Elafitských ostrovů, které po staletí sloužily obyvatelům Dubrovníku jako oblíbený blízký výletní a rekreační cíl, jehož mimořádně příjemné středomořské klima, bohatá vegetace a krásné pláže jim poskytovaly klidný odpočinek a relaxaci. Dubrovničtí dodnes nazývají Koločep starým místním názvem Kalamota.

Novým majitelem hotelu Koločep, včetně vil a apartmánů, je společnost "Karisma Adriatic Hotels", který patří největšímu německému touroperátorovi TUI, mexickému hotelovému řetězci Karisma Resort International a chorvatskému zemědělskému a potravinářskému koncernu Agrokor. Hotel změnil nejen vlastníka, ale i jméno a zaměření na specifickou klientelu.

Rijeka dubrovačka
Koločep, osada Donje Čelo

"Kalamota Island Resort" bude přebudován podle koncepce "Couples Only Resort" , tedy na komplex výhradně pro páry a zásadně jen pro dospělé osoby. Bude poskytovat zamilovaným i jiným párům služby, přizpůsobené jejich rozpoložení, náladě a požadavkům, tedy veškeré pohodlí v ubytování, gastronomické služby all inclusive a à la carte , celodenní program sportovní a rekreační, programy relaxace, wellnessu, včetně masáží, degustace vína, ovoce a dalších produktů ostrova, jakož i bohaté večerní možnosti společenského vyžití i programů na různá atraktivní témata hudební, kulturní a historická. Nádherná příroda ostrova spolu se zdejšími historickými pamětihodnostmi typickými pro Elafitské ostrovy budou vytvářet vhodný romantický a lyrický rámec pro tyto pobyty.

Koncepce "Couples Only" si v poslední době získává v řadě zemí čím dál větší oblibu. V minulém roce fungovalo těchto specializovaných resortů jen v oblasti Středomoří přes dvacet (ve Francii, Španělsku, Itálii a v Tunisu) a stále jich přibývá. Jejich nezbytným předpokladem je vždy mimořádně půvabný romantický přírodní, případně i historický rámce a Koločep tento požadavek beze zbytku splňuje.

Rijeka dubrovačka
Koločep, skalnaté pobřeží na severovýchodě ostrova

První investicí nových majitelů koločepského hotelového zařízení bude jeho přestavba, která přinese výrazné zvýšení kvality ubytování na čtyři hvězdičky, a to v souladu s kvalitou typickou pro hotely v nabídce cestovní kanceláře TUI. Investice v hodnotě přibližně devíti milionů eur zajistí komplexní obnovu stávajícího zařízení při kapacitě 150 lůžek. Do budoucna se počítá se zvýšením kapacity o dalších 70 ubytovacích jednotek.

"Kalamota Island Resort" je druhým hotelovým zařízením tohoto zaměření na chorvatském jadranském pobřeží. Od roku 2012 se jako "Couples Only" profiluje hotel "Meliá Coral Hotel" v istrijském Umagu.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat