Dubrovnický "sladký" festival obohatí podzimní turistickou nabídku města

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Dubrovnický "sladký…
Publikováno: 01.10.2012
Dubrovník
Dubrovník

Ve dnech 5. až 7. září 2012 se bude Dubrovníku konat již šestý "Festival povidel, džemů a marmelád" (Festival pekmeza, džema i marmelade). Pořadatelem této oblíbené akce jsou dvě dubrovnická profesní sdružení "Deša" a "Dubrovačka naranča" spolu s Župní hospodářskou komorou Dubrovník a městskými a župními správními orgány.

Festival vyrostl z nevýznamné místní akce ve velkou tradiční manifestaci, jež vhodně doplňuje posezónní turistickou nabídku ve městě. Jeho hlavním záměrem je podpořit prezentaci kvalitních potravinářských produktů malých výrobců z venkovských krajů Chorvatské republiky.

Festival se jako každoročně koná v samém středu historického jádra Dubrovníku, na náměstí před kostelem sv. Blažeje (Sveti Vlaho) a zúčastňuje se ho přes třicet drobných vystavovatelů z celého Chorvatska. Návštěvníci budou moci ochutnat a koupit si z nabídky více než sta druhů povidel, džemů a marmelád - z pomerančů, citronů, fíků, višní, jahod, švestek, broskví, granátového jablka a dalších druhů ovoce. Zastoupeny budou i domácí ovocné likéry, koláče a další sladkosti.

Vystavené výrobky bude posuzovat porota, složená z předních odborníků – profesorů potravinářských a biotechnologických fakult ze Záhřebu a Osijeku a předních kulinářských specialistů.

Jako vždy budou vystavovatelé oblečeni v krojích, typických pro region, odkud pocházejí. To se týká u dekorace stánků, které budou zdobeny ručně vyšívanými ubrusy apod.

Gastronomický festival budou doprovázet zajímavá pěvecká vystoupení, především místních dětských souborů.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat