Biograd zahajuje sezónu velkým gastronomickým festivalem

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Biograd zahajuje…
Publikováno: 30.05.2012

Gastronomickým festivalem "Biogradský stůl" (Biogradski stol) začne v letovisku Biograd na moru letní turistická sezóna. O jeho širokém zaměření však lépe vypovídá podtitul "Festival původních potravin, pití, gastronomických specialit, originálních suvenýrů a folkloru". Bude slavnostně zahájen v pátek 1. června a potrvá až do neděle 3. června. Letos se koná již posedmé.

Biograd
Biograd na moru

Na nábřeží Krále Petra Krešimira IV. (Obala kralja Petra Krešimira IV.) bude instalován obří stůl dlouhý tisíc metrů, na němž představí své produkty na čtyři sta vystavovatelů nejen z různých krajů Chorvatska, ale i ze zahraničí: z Itálie, Česka, Rakouska, Slovinska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny a Makedonie. O hudební doprovod se postará více než dvacet folklorních skupin, orchestrů a klap, opět místních i zahraničních.

Kromě prodejní výstavy nejrůznějších produktů, která se uskuteční v pátek i v sobotu, bude velkým magnetem pro návštěvníky příprava specialit pod širým nebem. Budou tak moci vidět, jak se naživo připravuje např. např. maďarský guláš, paprikáš z kohouta s knedlíky, specifický slavonský kotlíkový guláš čobanac, domácí chléb připravovaný na ohništi pod poklopem (kruh ispod peke), slaný koláč prisnac, poljický soparnik, což je placka plněná špenátem pečená ve žhavém popelu, rizoto z plodů moře, mušle apod. A samozřejmě je budou moci i ochutnat!

Město očekává že tato velká gastronomická přehlídka, kterou v loňském roce navštívilo dvacet tisíc hostů, odstartuje úspěšnou turistickou sezónu.

Biograd
Biograd na moru

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat