Šibenik bude mít konečně svou městskou pláž

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Šibenik bude mít…
Publikováno: 24.04.2012
Šibenik
Šibenik

Šibenik, krásné historické město s mnoha významnými kulturními památkami, nemohl zatím svým návštěvníkům nabídnout to, co každý od města ležícím na mořském pobřeží samozřejmě očekává: pěkné koupání s dobrými podmínkami k relaxaci a sportování. A to se nyní změní.

Koupaliště "Banj" se bude nacházet na březích šibenické čtvrti Crnica, v severozápadní části Šibeniku, jen pět minut pěšky z jeho centra. Bude součástí rekreačně-sportovního areálu, který tu vznikne na místě bývalého průmyslového podniku. Na ploše 12 tisíc metrů čtverečných nabídne řadu sportovišť, např. hřiště na plážový volejbal a košíkovou, skatepark, umělou lezeckou stěnu, dětské hřiště, dále tu bude letní kino, různá gastronomická zařízení, nebude chybět ani upravená pobřežní promenáda.

Šibenik
Šibenik, katedrála sv. Jakuba

Pýchou pláže bude jedinečná vyhlídka na pýchu severní Dalmácie – šibenickou katedrálu sv. Jakuba, která je zapsána v seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Aby pobřežní lokalita mohla sloužit jako veřejná pláž, musí být splněny hygienické požadavky na čistotu, nezávadnost a kvalitu tamější vody. Mořská voda pláže Banj prošla mnohými analýzami a zkouškami a ve všech hlediscích velmi dobře uspěla.

Projekt počítá s dvěma etapami výstavby. Ta první, která představuje právě vybudování pláže, rampy pro invalidy pro přístup do moře a sportovních terénů s tribunami, bude ukončena do letošní letní sezóny. Druhá etapa, tj. dostavba plážových a sportovních objektů, úprava zeleně a zřízení veřejného osvětlení, je naplánována na další rok.

Vybudování pláže a rekreačně sportovního areálu doplní zatím chybějící segment turistické nabídky města Šibeniku, ale současně vytvoří i atraktivní možnosti pro zdejší obyvatele.

Vizualizace projektu je k dispozici na stránkách města Šibeniku: www.sibenik.hr.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat