Hotel Dubrovnik Palace a splitský Le Meridien Lav mezi nejlepšími hotely v Evropě

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Hotel Dubrovnik…
Publikováno: 10.10.2011
Dubrovník
Dubrovník

Chorvatské hotely Dubrovnik Palace a Le Meridien Lav získaly turistického Oskara, jak se říká cenám organizace "World Travel Awards". Slavnostní udílení turistických pro oblast Evropy se konalo začátkem září v tureckém městě Antalya.

"World Travel Awards" je jednou z nejrenomovanějších světových organizací v oblasti cestovního ruchu, která už osmnáctý rok vyznamenává nejlepší výsledky ve všech segmentech světového turistického odvětví. Hotely, destinace, resorty, cestovní agentury, letecké společnosti, přepravní firmy a apod. soutěžily ve více nž 60 katogoriích. Tato ocenění se pokládají za jedno z nejlepších doporučení jakéhokoli turistického produktu. Udělují se samostatně pro oblasti: Evropu, Střední Ameriku, Severní Ameriku, Afriku a Blízký Východ.

Hlasování se letos zúčastnilo 213 tisíc pracovníků z turistických cestovních kanceláří a agentur, hotelů a dalších ubytovacích zařízení, přepravních společností a dalších subjektů poskytujících služby v cestovním ruchu ze 160 zemí světa

Podstrana
Podstrana u Splitu s hotelem Le Meridien Lav

Z Chorvatska bylo letos nominováno 12 kandidátů v osmi kategoriích. Hotel Dubrovnik Palace z Dubrovníku zvítězil v kategorii "Nejlepší evropský hotelový resort", v níž porazil velmi silné soupeře, např. kyperský The InterContinental Aphrodite Hills Resort Hotel, řecký Elounda Beach Hotel, francouzský Evian Resort, turecký Kemer Resort Hotel nebo monacký Monte Carlo Bay Hotel & Resort. Hotel Le Meridien z Podstrany u Splitu, který letos uspěl jako "Nejlepší evropský casino resort", není v soutěži nováčkem. Poprvé byl nominován v roce 2009, kdy získal dokonce dvě evropská ocenění, a to v kategorii nejlepších evropských kongresových hotelů, v kategorii nejlepších evropských hotelových kasin. O vítězství v této kategorii se letos ucházel i dubrovnický hotel Rixos Liberas. Z dalších chorvatský nominací jmenujeme např. město Dubrovník, které se ucházelo o "Nejlepší evropskou destinaci" a "Nejlepší destinaci okružních plaveb" či dalmatský Split, který usiloval o "Nejlepší přístav okružních plaveb".

A jak dopadly české nominace? Prestižní ocenění "Nejlepší evropský zelený hotel" si odneslo Chateau Mcely.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat