Dubrovník – oblíbené místo svateb

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Dubrovník –…
Publikováno: 07.05.2010

Dubrovník
Dubrovník

Dubrovník se dostává stále víc do popředí jako destinace žádaná pro uzavírání sňatků. A není se co divit. Vždyť tato "perla Jadranu" se svými nádhernými historickými stavbami a romantickým středomořským koloritem je místo, které uspokojí i ty nejnáročnější svatební páry.

O tom, že si Dubrovník vybírá za místo své "svatby snů" stále více párů, svědčí především údaje z dubrovnické matriky. V roce 2009 bylo od ledna do konce září uzavřeno 66 svateb zahraničních párů, z toho bylo 52 občanských sňatků a 14 církevních. Největší zájem o svatbu v Dubrovníku projevovali Angličané – bylo jich 16. Nemálo bylo i Irů – těch bylo 11, ze Slovinska bylo 5 párů, pak již následovaly víceméně jednotlivé páry z USA, Norska, Bosny a Hercegoviny a dalších zemí.

Z chorvatských párů se pro Dubrovník rozhodly hlavně ty, který chtěly mít svatbu mimo své bydliště. Místní dávají většinou přednost tradičnímu městskému úřadu.

Dubrovník
Pevnost Lovrijenac

A která místa si vybraly páry pro samotný oddávací akt? Nejčastěji to byl palác Sponza, resp. pro jeho atrium (tam se jich loni uskutečnilo dvanáct), potom následoval ostrůvek Lokrum (pět párů), Knížecí palác (Knežev dvor), pevnost sv. Jana (Sveti Ivan), schodiště před dominikánským klášterem a prostor u brány Pile.

Ti, kteří dali přednost nádheře svateb ve špičkových dubrovnických hotelech, si nejčastěji vybrali hotely Excelsior (pro ten se rozhodlo hned pět párů), následovaly hotely Grand Villa Argentina, Dubrovnik Palace a Splendid.

Tím však výčet možných lokalit nekončí - v nabídce specializovaných svatebních agentur je např. svatba pod hvězdami na pevnostech Revelin či Lovrijenac, mezi nymfami v botanické zahradě v Trstenu, v renesančním opevněném zámku na ostrově Šipan, na palubě historické plachetnice (viz tematický článek: Repliky historických plachetnic v dubrovnické oblasti), na vybrané pláži a dokonce je možná i potápěčská svatba pod hladinou. Zájemci si mohou zadat do vyhledávače Dubrovník a k tomu chorvatský či anglický výraz pro svatbu (vjenčanje, wedding).

Zdroj informací:

  • Turistické sdružení města Dubrovníku (Turistička zajednica grada Dubrovnika): www.tzdubrovnik.hr


Mohlo by vás zajímat