Ostrov Lastovo má lodní spojení s Dubrovníkem

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Ostrov Lastovo má…
Publikováno: 16.10.2007

10.7.2007

Na začátku července byla zavedena sezónní rychlá lodní linka Dubrovnik - Šipanska Luka (ostrov Šipan) - Sobra (Mljet) - Polače (Mljet) - Korčula (Korčula) - Ubli (Lastovo), která poprvé umožňuje místním obyvatelům i turistům rychlé spojení ostrova Lastovo s Dubrovníkem. Katamaran "Nona Ana" společnosti G & V Line jezdí dvakarát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek v 8:00 hod. z Dubrovníku a ve 14:40 hod. z Lastova. Téměř tříhodinová plavba stojí 60 kun. Linka však bude v provozu pouze v červenci a srpnu.

Jihodalmatský ostrov Lastovo, ležící jižně od ostrova Korčula a západně od ostrova Mljet, byl v roce 2006 vyhlášen chráněnou krajinnou oblastí (podle chorvatského odborného názvosloví "park prirode", viz aktualita Lastovo se stalo jedenáctou chráněnou krajinnou oblastí Chorvatska.

Poměrně odlehlý ostrov měl dosud lodní spojení s pevninou pouze se Splitem, a to trajektovou linkou Split - Vela Luka (Korčula) - Ubli (Lastovo) a rychlou lodní linkou Split - Hvar (Hvar) - Vela Luka (Korčula) - Ubli (Lastovo). Bližší informace viz Lodní doprava.

Informace:

  • G & V Line: www.gv-line.hr
  • Ministerstvo moře, cestovního ruchu, dopravy a rozvoje (Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka): www.mmtpr.hr

Mohlo by vás zajímat