V Trogiru byl otevřen pěší most

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... V Trogiru byl…
Publikováno: 03.07.2006

Koncem června byl v Trogiru slavnostně otevřen nový pěší most, který spojuje pevninu se severozápadní částí města. Turisté, kteří si chtějí prohlédnout město, jehož historické centrum je zapsáno na listině světového kulturního dědictví organizace UNESCO, obvykle parkují na velkém parkovišti na pevnině. Právě od parkoviště nyní vede nový, dřevěný most pro pěší. Nemusí se již prodírat davy na tržišti a pak se přetlačovat s vozidly na jediném mostě, který spojuje Trogir s pevninou.

Pěší most je dlouhý 25 m, široký 4,6 m a vysoký 4,6 m nad mořskou hladinou.

Je to již třetí most ve městě, ale jediný, výhradně pěší. Ostatní dva slouží i silniční dopravě. Jeden vede z pevniny na ostrov, na kterém se město Trogir nachází, a druhý vede z Trogiru na ostrov Čiovo. Kdo chce jet na ostrov Čiovo, musí přejet dva mosty, které svou kapacitou již nezvládnou prázdninový nápor turistů. V sezóně se tu tvoří v obou směrech několikahodinové fronty.

Představitelé města si od nového pěšího mostu slibují méně aut v samotném centru města i hladší průjezd městem pro automobilový provoz. Dopravní problémy města však asi vyřeší až čtvrtý most, který povede z pevniny na ostrov Čiovo. Měl by se začít stavět koncem letošního roku.


Mohlo by vás zajímat