Split - Obchody a suvenýry

Dalmatské přístavní město plné slunce vás nadchne kouzlem starobylých památek a zároveň mnoha možnostmi moderní rekreace. Čisté pláže, lesopark Marjan, čilý ruch v přístavišti Matejuška, či unikátní rybí trh. Romantika i bezva dovolená s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Split ... Obchody a suvenýry

Městská tržnice Pazar a Rybí trh

  • Atmosféru středomořského trhu zažijete na městské tržnici Pazar, která se nachází vedle východní zdi Diokleciánova paláce, poblíž kostela sv. Dominika. Pazar představuje jeden z hlavních průsečíků dění a života ve Splitu, mluví se o něm jako o "pupku Splitu".
  • Kromě čerstvého ovoce a zeleniny tu pořídíte mnoho lokálních produktů, a to přímo od pěstitelů a výrobců: dalmátský pršut, pažský sýr, med, olivový olej aj.
  • Lidé se rádi scházejí také na Rybím trhu (Peškarija), který tvoří další z ústředních bodů každodenního života ve Splitu. Hledejte ho v původně secesní budově, postavené na začátku 20. století. V čilém ruchu a pokřikování, v omamné vůni nejrůznějších ryb a mořských živočichů nejlépe poznáte, jak se žije ve Splitu a v Dalmácii vůbec. Na Rybím trhu neznají mouchy, odpuzuje je totiž chrakteristický zápach síry, který sem proniká z blízkých lázní.

Obchody a suvenýry

  • Nejvíce různorodých a útulných krámků s lokalními specialitami a suvenýry najdete v proslulé ulici Marmont, která se táhne od pobřeží směrem do centra města.
  • Milovnice větších nákupů a courání po obchodech určitě ocení dokonce 3 splitská nákupní centra: City Center One (Vukovarska ulica 207), Joker (Put Brodarice 6) a Mall of Split (Josipa Jovića 93).

Vaše hodnocení místa

6 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Emil Bečka

Velice krásné město

Lucia Hudecová

Krásne mesto, svetoznáme. Odporúčam prechádzku po splitskej rive a Peristil. Naozaj neuveriteľné.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook Google+