Rabac - Historie

Oblíbenému letovisku, které lemuje průzračné moře a malebné zelené pahorky, se přezdívá Perla Kvarneru. Najdete tu vše, co k úžasné dovolené patří: oblázkové pláže, překrásnou přírodu, výtečnou středomořskou kuchyni i historické památky v blízkém Labinu.

Chorvatsko... Místa... Rabac ... Historie
  • Malá rybářská osada sloužila původně jako přístav nedalekého městečka Labin a nesla název Port Albona. V polovině 19. století tu stálo pouhých deset rybářských domků.
  • Koncem 19. století se v Rabacu začaly stavět první prázdninové domy. Jedním z nich byla i vila Procházka, patřící váženým obchodníkům z Rijeky, kteří pocházeli z Čech. Během 2. světové války však došlo k úplnému zničení vily. Dodnes se jedna z atraktivních lokalit v Rabacu nazývá Procházka.
  • První hotel, Quarnaro, otevřel své dveře turistům v roce 1889. Šlo o malý hotýlek, s restaurací v přízemí.
  • V roce 1912 získal Rabac status přímořských klimatických lázní a na rekreaci sem jezdila spousta lidí.
  • Turismus v oblasti Rabacu začal vzkvétat v 60. letech 20. století. Už tehdy si Rabac vysloužil vzletné přízvisko "Perla Kvarneru".
  • Nejvíce ubytovacích zařízení vzniklo v 70. letech 20. století. Kromě hotelů se postavilo mnoho soukromých rodinných vilek a domků, které se stále pronajímají rekreantům. Celkem dnes mohou v Rabacu ubytovat až 11 000 turistů najednou.
Rabac
Rabac, přístaviště v centru letoviska

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook