Pula - Obchody a suvenýry

Rušné turistické centrum s atmosférou přátelských pobřežních městeček, historický průsečík několika kultur a civilizací. Čekají vás tu cenné památky, muzea, unikátní mořské akvárium i svítící obři v přístavu. Báječné pláže, kulturní akce a útulné taverny.

Chorvatsko... Místa... Pula ... Obchody a suvenýry

Obchody

  • V historickém centru Puly se vydejte z náměstí Portarata přes Sergicajevu ulici k Fóru. Tuto ulici lemují různé butiky s oblečením a botami.
  • Své místo tu však mají také krámky s lokálními potravinami, klenotnictví a obchody se suvenýry. Z Fóra se dostanete do Kandlerovy ulice, kde si prohlédnete prodejní galerie s uměleckými předměty.
  • Mnoho atraktivních obchodů si projdete v ulicích Giardini, Laginjana, Cisccutijeva, Flanatička, Istarska aj.
  • Nákupní zónu hledejte v městské části Šijana. Opravdu velkou nákupní galerií je Super Konzum (Šijanska cesta 1). Poblíž Super Konzumu zaskočíte na nákup také do supermarketů Kaufland (Jurkna Žakna 3), Plodine (Jurka Žakna 12), nebo Lidl (Labinska ulica 2). Nedaleko městské nemocnice na ulici Zagrebačka stojí ještě supermarket Billa (Santorijeva 13).

Tržnice

  • Na nákupech v obchodech ale nezažijete takovou atmosféru, jakou má pulská tržnice v příjemném stínu vznešených kaštanů.
  • Součást tržnice tvoří kamenná secesní budova z roku 1903.
  • Kromě stánků se suvenýry okouknete rybí trh, řeznictví a pulty s domácími produkty. S sebou si nakupte vynikající sýry (hlavně pažský, z mléka ovcí na ostrově Pag), afrodiziakální lanýže, výborná istrijská vína, pršut, levanduli, olivy a olivový olej, med aj.

Suvenýry

  • Klasické turistické suvenýry seženete v obchůdcích u stěžejních památek a také v muzeích (např. v Námořním muzeu).
  • Z typických istrijských záležitostí si pořiďte tradiční majolikový džbánek bukaleta, lahvičku vonného levandulového oleje, cokoli s motivem osla nebo kozy (symbolem zdejších tradičních zvířat), nebo dechový hudební nástroj zvaný roženica.

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook Google+