Pula - Obchody a suvenýry

Pula jedno z největších středisek cestovního ruchu na Istrijském poloostrově. Na své si tu přijdou milovníci antických památek i ti, kteří si chtějí o dovolené užívat, bavit se i sportovat.

Chorvatsko... Místa... Pula ... Obchody a suvenýry

Obchody

  • V historickém centru Puly se vydejte z náměstí Portarata přes ulici Sergijevaca  k Fóru. Tuto ulici lemují různé butiky s oblečením a botami.
  • Své místo tu však mají také krámky s lokálními potravinami, klenotnictví a obchody se suvenýry. Z Fóra se dostanete do Kandlerovy ulice, kde si prohlédnete prodejní galerie s uměleckými předměty.
  • Mnoho atraktivních obchodů si projdete v ulicích Giardini, Laginjana, Cisccutijeva, Flanatička, Istarska aj.
  • Nákupní zónu hledejte v městské části Šijana. Opravdu velkou nákupní galerií je Super Konzum (Šijanska cesta 1). Poblíž Super Konzumu zaskočíte na nákup také do supermarketů Kaufland (Jurkna Žakna 3), Plodine (Jurka Žakna 12), nebo Lidl (Labinska ulica 2). Nedaleko městské nemocnice na ulici Zagrebačka stojí ještě supermarket Billa (Santorijeva 13).

Tržnice

  • Na nákupech v obchodech ale nezažijete takovou atmosféru, jakou má pulská tržnice v příjemném stínu vznešených kaštanů.
  • Součást tržnice tvoří kamenná secesní budova z roku 1903.
  • Kromě stánků se suvenýry okouknete rybí trh, řeznictví a pulty s domácími produkty. S sebou si nakupte vynikající sýry (hlavně pažský, z mléka ovcí na ostrově Pag), afrodiziakální lanýže, výborná istrijská vína, pršut, levanduli, olivy a olivový olej, med aj.

Suvenýry

  • Klasické turistické suvenýry seženete v obchůdcích u stěžejních památek a také v muzeích (např. v Námořním muzeu).
  • Z typických istrijských záležitostí si pořiďte tradiční majolikový džbánek bukaleta, lahvičku vonného levandulového oleje, cokoli s motivem osla nebo kozy (symbolem zdejších tradičních zvířat), nebo dechový hudební nástroj zvaný roženica.

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

V Pule jsme byli několikrát za dob studentských a svobodného mladého páru, což je pár let zpět. Jako mladá a čerstvá rodina zatím ne, ale v plánu to máme brzy. Na Pule se mi vždycky líbila velmi dobrá a rychlá dostupnost a také vybavenost města. Historické centrum je vážně moc krásné, působivé ve dne i v noci. Je to navíc regulérní město, takže je tam opravdu dost vyžití i mimo samotné koupání. I když pršelo, což se nám občas stalo, pořád bylo co dělat. Moře podle mě hezké, pláže taky, dostupnost ubytování dobrá. Navíc je fajn i to, že všude máte dost obchodů na doplnění zásob a super restaurace, takže člověku za chvíli neleze jídlo z jediné restaurace v okolí krkem. Když hledáte živé místo s ruchem a nabídkou všeho možného, je Pula fajn. Samozřejmě s rizikem, že na Istrii zrovna nevyjde dobré počasí, ale my jsme vždy chytili déšť max na odpoledne. Jinak fajn. Tedy až na jednu nevydařenou návštěvu, kdy jsme stanovali v kempu u přístavu, kde v noci celou noc ječel jeřáb.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook