Pula - Jídlo a pití

Pula jedno z největších středisek cestovního ruchu na Istrijském poloostrově. Na své si tu přijdou milovníci antických památek i ti, kteří si chtějí o dovolené užívat, bavit se i sportovat.

Chorvatsko... Místa... Pula ... Jídlo a pití
 • V Pule ochutnáte mnoho místních specialit. Na Istrii se mísí italská, balkánská a německá kuchyně. Mezi rybami kralují pražma královská (orada), sardele a žralok.
 • Vaše chuťové buňky potěší výtečné místní sýry, pršut a olivový olej.
 • Tradiční, trochu zvláštní, místní specialitou je istrijská polévka (Istarska supa); jde o červené víno servírované s opečeným chlebem, olivovým olejem a cukrem.
 • Kromě mořských plodů a ryb mají místní v oblibě těstoviny a studené polévky maneštre.
 • Levně se najíte v útulných restauracích mezi centrem a Verudelou: Vodnjanka (Dinka Vitezića 4, jednoduchá italská jídla od 40 HRK), Fish Food More (Rizzijeva 49, mořské plody), Jupiter (Castropola 42, pizza a těstoviny, středeční slevy).
 • Výtečné středomořské pokrmy vám naservírují tady:  Kantina Pula (Flanatička 16), Volaria (Marina Veruda), konoba Bukaleta Istriana (Vrtlarska 2c), Pomodoro (Via Sergijevaca 4).
 • Pizzu a italskou kuchyni zkuste v pizzeriích PepeNero (Clerisseauova 3), Marco Polo (Coceicheva 5) a Galija (Epulonova 4).
 • Seznamte se i s dalšími národními kuchyněmi: s mexickou v restauraci El Pulari (Rimske centurijacie 67), s tureckou a arabskou v bistru Fast Food Jerusalem (Narodni trg 9), nebo s čínskou v Kineski Restoran Peking (Monta Paradiso 21).
 • Rychle a chutně se občerstvíte třeba tu: bistro Alighieri (Danteov Trg 3), bistro Odisej (Arsenalska 7), bistro Pizzeria Basillico (Osječka 6, Verudela), turecké bistro Kebab Falafel (Ivana Matetiča Ronjgova 2), fast food Facefood (Kandlerova 50), grill bistro Barbara (Kandlerova 5), Swedish Snack Bar (Zagrebačka 11).
 • Máte už všech středomořských lahůdek dost? V centru to jistí McDonald´s (Matka Laginje 1).
 • Kafíčko v Pule si vypijete buď v cukrárně, nebo v kávovém baru. Caffe barů je tu jako máku: např. Caffe Bar Gelateria KuglaNa (Verudela), Qtime Caffe (Trg portarata 6), Caffe Bar Bocconcino (Kranjčevićeva 7), Caffe Bar Bolero (Giardini 2), Caffe Bar Istranka (Flanatička), Fiorin Jazz Caffé (Sergijevaca 24).
 • Zmrzlinovými dobrotami vás pohostí cukrárny Flaviani Desserts (Ciscuttijeva ulica 20), nebo Corso Gelateria Pula (Giardini 2).
 • Salátek si dáte ve Fresh Sandwich a Salad Baru (Anticova 5), ryze syrové raw vám připraví v Shanti Sirova Hrana (Dubrovačke Bratovštine 27).
 • Večerní ochutnávku istrijských vín si naplánujte do vináren Brajda (Kandlerova 34), nebo Benazić (Valdebečki put 36).

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

V Pule jsme byli několikrát za dob studentských a svobodného mladého páru, což je pár let zpět. Jako mladá a čerstvá rodina zatím ne, ale v plánu to máme brzy. Na Pule se mi vždycky líbila velmi dobrá a rychlá dostupnost a také vybavenost města. Historické centrum je vážně moc krásné, působivé ve dne i v noci. Je to navíc regulérní město, takže je tam opravdu dost vyžití i mimo samotné koupání. I když pršelo, což se nám občas stalo, pořád bylo co dělat. Moře podle mě hezké, pláže taky, dostupnost ubytování dobrá. Navíc je fajn i to, že všude máte dost obchodů na doplnění zásob a super restaurace, takže člověku za chvíli neleze jídlo z jediné restaurace v okolí krkem. Když hledáte živé místo s ruchem a nabídkou všeho možného, je Pula fajn. Samozřejmě s rizikem, že na Istrii zrovna nevyjde dobré počasí, ale my jsme vždy chytili déšť max na odpoledne. Jinak fajn. Tedy až na jednu nevydařenou návštěvu, kdy jsme stanovali v kempu u přístavu, kde v noci celou noc ječel jeřáb.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook