Pula - Rodiny s dětmi

Pula jedno z největších středisek cestovního ruchu na Istrijském poloostrově. Na své si tu přijdou milovníci antických památek i ti, kteří si chtějí o dovolené užívat, bavit se i sportovat.

Chorvatsko... Místa... Pula ... Rodiny s dětmi
  • Ve většině letovisek jsou na děti dokonale připravení. Využijte příjemných hotelových bazénů i půjčoven nejrůznějšího sportovního náčiní.
  • Ke koupání s dětmi se nejvíc hodí pláže Ambrela, Brioni a Histria ve Verudele. Mají totiž Modrou vlajku, což znamená, že jsou skvěle vybavené a velmi čisté.
  • Menší děti se vydovádí v nafukovacím aquaparku Šumilandia v Lungomare.
  • V adrenalinovém parku (Adventure Park Pula, v městské části Lungomare) si společně s dětmi prolezete spoustu lanových atrakcí.
  • Starší děti můžete vyzvat k utkání v laserové aréně (Laser Tag, Amfiteatarska 2), nebo je vezměte na večerní světelnou show Svítících obrů v loděnici Uljanik.
  • Záhadu zamčeného pokoje vyřešíte v prvním únikovém pokoji na Istrii (Escape Room Enigmarium, Kandlerova 34). Jde o hru, kdy se 2-5 hráčů snaží pomocí rozkrytí šifer a hádanek dostat na svobodu.
  • S dětmi, které milují zvířátka, navštivte ranč Barba Tone. Ten nabízí pestrý program s koňmi, včetně jízd na ponících. Ranč najdete v 18 km severovýchodně vzdálené obci Manjadvorci (při silnici z Puly do Labinu).
  • Malé i větší děti určitě nadchnou ryby, bezobratlí, želvy a žraloci v unikátním Mořském akváriu v prostorách bývalé rakousko-uherské pevnosti Verudela.
  • Jedinečný zážitek nabízí Podmořský park (Underwater Park Verudela). Díky speciálním helmám, které trochu připomínají ilustrace z verneovek, si užijete volný pohyb po mořském dně, krmení ryb, prohlížení starých vraků zblízka apod.
  • Zábavné dětské centrum Peekaboo (Flavijevska 12) má všechno, co děti milují: pizzu, kečup, hranolky a spoustu atrakcí, včetně prolézacího hřiště.

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

V Pule jsme byli několikrát za dob studentských a svobodného mladého páru, což je pár let zpět. Jako mladá a čerstvá rodina zatím ne, ale v plánu to máme brzy. Na Pule se mi vždycky líbila velmi dobrá a rychlá dostupnost a také vybavenost města. Historické centrum je vážně moc krásné, působivé ve dne i v noci. Je to navíc regulérní město, takže je tam opravdu dost vyžití i mimo samotné koupání. I když pršelo, což se nám občas stalo, pořád bylo co dělat. Moře podle mě hezké, pláže taky, dostupnost ubytování dobrá. Navíc je fajn i to, že všude máte dost obchodů na doplnění zásob a super restaurace, takže člověku za chvíli neleze jídlo z jediné restaurace v okolí krkem. Když hledáte živé místo s ruchem a nabídkou všeho možného, je Pula fajn. Samozřejmě s rizikem, že na Istrii zrovna nevyjde dobré počasí, ale my jsme vždy chytili déšť max na odpoledne. Jinak fajn. Tedy až na jednu nevydařenou návštěvu, kdy jsme stanovali v kempu u přístavu, kde v noci celou noc ječel jeřáb.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook