Bakar - Historie

Bakar u Rijeky se navštěvuje jako výletní cíl. Malebně rozloženému starobylému městečku v závěru hlubokého zálivu dominuje středověký hrad. Je také proslulý barvitými slavnostmi.

Chorvatsko... Místa... Bakar ... Historie

Stará část ze 14. - 16. stol. má do značné míry zachován původní vzhled, je malebně rozložena stupňovitě v závěru zálivu. Dominantní opevněný zámek - kaštel ze 16. stol. (pozdější úpravy). Barokní farní kostel sv. Ondřeje (Sveti Andrija) má několik cenných barokních děl v interiéru. Malebně působí staré výstavné domy, především dům zvaný Plovanija (původně známá mořeplavecká škola), Turecký dům (Turska kuća), Římský dům (Rimska kuća), hospic (hospicij), Biskupský palác (Biskupija). V městském muzeu (Gradski muzej) exponáty zaměřeny na mořeplavbu, též archeologické sbírky, obrazy ap.

Bakar 
Bakar

Bakar byl především v minulosti střediskem lovu tuňáků na severním chorvatském Jadranu. Připomínkou někdejšího způsobu lovu tuňáků jsou strážní věže - straže, jakési poměrně dlouhé dřevěné žebříky šikmo vysunuté dost daleko nad mořskou hladinu. Vybraný rybář na nich hlídkoval a upozorňoval ostatní (viztematický článek: Jak se lovili tuňáci na severním Jadranu?).

Vaše hodnocení místa

121 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook