Korčula - Zábava

Korčula je město, přístav, oblíbené letovisko a často navštěvovaný výletní cíl na severovýchodním pobřeží ostrova Korčula. Patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na chorvatském přímoří. Staré jádro obehnané hradbami leží na malém poloostrůvku

Chorvatsko... Místa... Korčula ... Zábava

Velkou lidovou slavností je svátek sv. Petra a Pavla 29. června - veselice s pálením ohňů a s bohatým programem, další u příležitosti svátku sv. Martina 11. listopadu. V červenci se koná "Marko Polo Festival" - Letní festival písní, vína a krásy. Divácky atraktivní je zábavní slavnost na paměť bitvy mezi Janovany se koná vždy začátkem září (viz aktualita Rekonstrukce historické bitvy u ostrova Korčuly).

Kromě letních akcí Korčula nabízí možnost posezení, tance a zábavy je v několika nočních barech (Boogie Jungle Bar, Tramonto Coctail Bar, Dno Dna Cafe Bar, Massimo Bar, Gaudi Club, Marco Polo Mistique Bar) a na terasách hotelů. Lokalitou je atraktivní především Massimo Coctail Bar v jedné z věží městského opevnění.

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Mestečko Korčula na ostrove Korčula dýcha starou históriou. V auguste sa tu konajú rôzne procesie a ukážky bárodného tanca Moreška.
Mesto má veľmi dobré lodné spojenie s početnými mestami na poloostrove Pelješac ale aj s ostatnými mestami na Jadrane.
Pláže prevažne malé, skalnaté, nie moc vhodné pre deti. Skôr pre milovníkov histórie.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook