Korčula - Kultura

Korčula je město, přístav, oblíbené letovisko a často navštěvovaný výletní cíl na severovýchodním pobřeží ostrova Korčula. Patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na chorvatském přímoří. Staré jádro obehnané hradbami leží na malém poloostrůvku

Chorvatsko... Místa... Korčula ... Kultura

Letní program zahrnuje letní festivaly, různá představení, koncerty, slavnosti, výstavy. Za návštěvu stojí zmíněná muzea.

V autentickém prostředí starého města Korčula, v prostoru bran, hradeb a na letní scéně, se v sezóně konají jako součást lidových slavností, ale i jako samostatná vystoupení přestavení morešky (2x týdně), staré rytířské a taneční hry (viz tematický článek: Rytířská hra moreška na Korčule).

Velikým zážitkem bývají i prastaré pašijové hry a procesí v týdnu před Velikonocemi (viz tematický článek: Velký pátek v Korčule) nebo procesí na hlavní mariánský svátek Velika Gospa- 15.8.

Před pár lety obohatil kulturní nabídku Korčulský barokní festival (Korčulanski barokni festival), který se skládá z koncertů vážné hudby v katedrále, kostelech a v klášteře na ostrůvku Badija.

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Mestečko Korčula na ostrove Korčula dýcha starou históriou. V auguste sa tu konajú rôzne procesie a ukážky bárodného tanca Moreška.
Mesto má veľmi dobré lodné spojenie s početnými mestami na poloostrove Pelješac ale aj s ostatnými mestami na Jadrane.
Pláže prevažne malé, skalnaté, nie moc vhodné pre deti. Skôr pre milovníkov histórie.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook