Trpanj - Výlety

Trpanj je menší obec, trajektový přístav a současně příjemné letovisko na severním pobřeží poloostrova Pelješac. Má krásné oblázkové a skalnaté pláže, malebnou polohu pod prudkými svahy kopců a klidnou atmosféru.

Chorvatsko... Místa... Trpanj ... Výlety
  • pěkná promenádní cesta lungo mare východním směrem
  • zátoka Divna 6,5 km západně, příjemné koupání, letní vila humanistického dubrovnického básníka D. Ranjiny z přelomu 16. a 17. stol. (viz tematický článek: Tip na výlet z Trpanje - Divna a Duba)
  • Duba Pelješka 9,5 km západně, zátoka s pěknou pláží, zbytky římské stavby, možnost kempovat (viz tematický článek: Tip na výlet z Trpanje - Divna a Duba)
  • Orebić - 11 km jihovýchodně a trajektem na Korčulu 5 km.
  • Potomje - 11 km, středisko vinařské oblasti Dingač. Z Potomje vede tunel směrem k pobřeží, 400 m dlouhý, jednostopý, neosvětlený. Tunel ústí ve svahu nad mořem v lokalitě Dingač. Svahy se rozkládají nad osadou Potočine směrem k zátoce Prisoje. Je posázen autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává v nejlepší značkové víno dingač (chráněné značkou od r. 1961, má obsah alkoholu 14 %). Tunel usnadnil přístup vinařů k vinicím nad mořem, ale v současné době umožňuje i turistům dostat se autem až k pobřeží, k osadám Borak a Potočine (možnost ubytování v soukromí). Zdejší pláže jsou mimořádně půvabné, příroda velmi zachovaná, moře velmi čisté. Přímo v Potomje je řada vinných sklepů s možností ochutnávek a případného nákupu.
Pelješac - Divna
Zátoka Divna

 

Fotogalerie (6)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook