Žuljana - Výlety

Žuljana je velmi příjemné místo pro trávení klidné dovolené s dětmi na poloostrově Pelješac - s krásnou dlouhou pláží, dalšími plážemi v blízkosti, členitým pobřežím v okolí a bohatou vegetací.

Chorvatsko... Místa... Žuljana ... Výlety
  • Pěší výlety do okolních kopců poloostrova Pelješac. Je zde řada cest, např. směrem na jih na vrch Sv.Ivan (469 m) s výhledem na ostrov Mljet nebo směrem na severozápad podél pobřeží či do blízkých kopců nad pobřežím.
  • ostrov Mljet s národním parkem
  • Trstenik - 18 km
  • Ston - 27 km
  • Potomje - 26 km, středisko vinařské oblasti Dingač. Z Potomje vede tunel směrem k pobřeží, 400 m dlouhý, jednostopý, neosvětlený. Tunel ústí ve svahu nad mořem v lokalitě Dingač. Svahy se rozkládají nad osadou Potočine směrem k zátoce Prisoje. Je posázen autochtonním druhem vinné révy, plavac mali crni, který se zpracovává v nejlepší značkové víno dingač (chráněné značkou od r. 1961), má obsah alkoholu 14 %). Tunel usnadnil přístup vinařů k vinicím nad mořem, ale v současné době umožňuje i turistům dostat se autem až k pobřeží, k osadám Borak a Potočine (zde i možnost ubytování v soukromí). Zdejší pláže jsou mimořádně půvabné, příroda velmi zachovaná , moře velmi čisté. Přímo v Potomje je řada vinných sklepů s možností ochutnávek a případného nákupu.

Fotogalerie (4)

Vaše hodnocení místa

54 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Petr Pondělíček

Poklidné městečko,krásná příroda...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook