Drače - Výlety

Drače je rybářská osada a malé letovisko v mělké zátoce na severním pobřeží poloostrova Pelješac. Je charakteristické oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře, malebnými ostrůvky a dobrou gastronomickou nabídkou.

Chorvatsko... Místa... Drače ... Výlety
Drače
Zátoka Brijesta a Malo more s mnoha ostrůvky
 • do blízkých zátok Sutvid, Stinjivac, Brijesta a Blaževo
 • Janjina - 2 km jihozápadně, největší vesnice ve vnitrozemí poloostrova Pelješac (330 obyv.) je rozložena pod kopcem Gradina (244 m) při Pelješacké transverzále, zemědělství - především vinná réva (kvalitní víno) a olivovníky.
  Lokalita Gradina nad vesnicí byla osídlena již Ilyry (1. tisíciletí př. n. l.), jak o tom svědčí i sám její název (gradina = opevněné ilyrské sídliště). U hřbitovního kostela sv. Štěpána (Sveti Stjepan) byly objeveny pozůstatky římské venkovské usedlosti (villa rustica).
  Pozoruhodné jsou zříceniny předrománského kostelíka sv. Jiří (Sveti Juraj) se zbytky pletencové oltářní přepážky a pozůstatky paláce někdejšího dubrovnického místodržícího s reliéfem sv. Blažeje (Sveti Vlaho). Ve vesnici je několik pěkných kapitánských domů z 19. stol. Na blízkém kopci Sućurac je několik středověkých náhrobků - stećků.
 • Sreser - 4 km severozápadně, rybářská a zemědělská osada a malé letovisko, ubytování v kempu nebo v soukromí.
 • Trstenik - 8 km, odtud je možno podniknout výlet na ostrov Mljet s národním parkem (trajekt)
 • Žuljana - 10 km
 • Ston - 30 km
 • Potomje - 15 km západně, kolem obce se pěstuje nejvíc ceněné, značkové víno Dingač, možnost ochutnávek i nákupu v místních sklípcích

Fotogalerie (2)

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook