Rovinj - Zábava

Rovinj se pokládá za nejmalebnější, nejromantičtější a nejfotogeničtější město v Istrii. Je současně jedním z nejoblíbenějších istrijských letovisek, jehož pláže, hotely, kempy a apartmány se rozkládají na sever i na jih od historického centra.

Chorvatsko... Místa... Rovinj ... Zábava
 • V letních měsících se pobavíte v centru města, kde téměř každý den probíhá organizovaný zábavní akce. Také hotely, rekreační komplexy a kempy pořádají pro pobavení svých hostů večerní program s hudbou, animací pro děti i dospělé, diskotékami, karnevaly a soutěžemi.
 • Na Náměstí Riviera (Trg Riviera) se koná pravidelný zábavní program s hudebním vystoupením a gastronomickou nabídkou Letní atmosféra s hudbou a tradicí (Ljetni ugodjaj uz glazbu i tradiciju).
 • Atraktivní jsou projížďky tradičními rovinjskými rybářskými loděmi zv. batany s večeří ve sklípku (Povorka batana sa feralom i večerom u spaciu ). Účastníci se nalodí na osvětlené batany u malého mola blízko hlavního náměstí, obeplují poloostrov ke sklípku Matika (spacio Matika), kde je čeká večeře s rybími specialitami za doprovodu folklorní hudby. Informace: www.batana.org
 • Rovinj Summer Music Festival zahrnuje letní koncerty populární a rockové hudby v bývalé tabáková továrna (bivša tvornica duhana.
 • Milovníci romantiky si přijdou na své zábavní akci ve znamení "padajících hvězd" - perseidů. Noc sv. Vavřince (Noć sv. Lovre) se koná v srpnu na den sv. Vavřince (nebo termín kolem tohoto svátku) na nábřeží a ve středu města.
 • Každoročně 16. září se koná lidová slavnost k poctě patronky Rovinje, sv. Eufemie s velkým průvodem, hrami a soutěžemi, představeními a ohňostrojem.
 • Velký zábavní komplex Monvi (Zabavni centar Monvi) je v současné době uzavřen a nahradil ho nový disco club prostorách bývalé tabákové továrny v centru Rovinje (Tvornica duhana Rovinj).
 • Po celý rok je otevřen Steel Club, který nabízí živou hudbu a DJ produkce. Informace: www.steelvenue.com
 • Pravidelně se konají tzv. Rybářské slavnosti (Ribarske fešte). Jsou to vlastně hudební slavnosti, při nichž se zpívá a hraje ve stylu staré rovinjské hudební tradice; samozřejmě nemohou chybět ani rybí speciality, které tu pod širým nebem připravují rybáři z úlovků toho dne.
 • Poznat Chorvatsko na jednou místě můžete v parku Mini Croatia Rovinj, kde jsou na 5 500 m2 instalovány miniatury chorvatských měst a památek, např. pulská Arena, Dubrovník, Split, Rijeka, tunel Učka, rovinský kostel sv. Eufemie apod. Informace: www.mini-croatia.com.hr
 • Navštivte s dětmi velký aquapark nedaleko NovigraduIstrie má první aquapark v Chorvatsku.

Aktualita: Z nabídky kulturních, zábavních a sportovních akcí v Istrii v sezóně 2020

Vaše hodnocení místa

113 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Vlastimil Němec

Moje zamilované město kam se vracím každý rok

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook