Zavala - Výlety

Zavala je nevelké letovisko pod svahy kopců na jižním pobřeží ostrova Hvar, které nabízí klidnou dovolenou a krásné koupání na menších oblázkových plážích.

Chorvatsko... Místa... Zavala ... Výlety
  • Výlet do města Hvar
  • Sv. Nedjelja (též Sv. Nedija i další transkripce) - 8 km západně od Zavaly. Zemědělská vesnice je známá produkcí vína Plavac, které má patřit nejlepším na ostrově. Za poslední leta vyrostla v malé letovisko. Je rozložena pod nejvyšším kopcem ostrova, Sv. Nikolou (625 m), na který vede pěší stezka. Pozůstatky někdejšího jeskynního augustiniánského kostela z 15.stol. V kostele sv. Spiridiona (Sveti Spiridon) ze začátku 19. stol. je několik cenných uměleckých děl. Pěkné koupání, borové lesy.


Sveta Nedjelja
Sveta Nedjelja

  • Ivan Dolac - zemědělská vesnice, zaměřená na pěstování vinné révy - 3 km západně od Zavaly. Je zároveň malým a klidným letoviskem, které nabízí ubytování v soukromí v mnoha penzionech při pobřeží a ve svahu nad ním. Krásné koupání je na hlavní oblázkové pláži a na několika dalších v blízkosti. I z Ivan Dolce lze podniknout výstup na horu Sv. Nikoly (625 m).
Ivan Dolac
Ivan Dolac

  • Ostrůvek Šćedro - 2 nám. míle od Zavaly. Má rozlohu 7,5 km2, je prakticky neobydlený (jen v létě k poskytování některých služeb turistům). Velmi dobré možnosti ničím nerušeného koupání a vodních sportů. U ostrova došlo pravděpodobně k námořní bitvě mezi Caesarem a Pompeiem v r.47 př.n.l. Zříceniny dominikánského kláštera ze 16.stol. v zátoce Manastir. V zátoce Rake jsou v moři viditelné zbytky mozaiky, která byla součástí římské usedlosti.


Šćedro
ostrůvek Šćedro u jižního pobřeží Hvaru

Fotogalerie (2)

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Martin Kubíček

Do Zavaly jsme jezdili dva roky, moc fajn místo, byli jsme ubytovaní přímo u moře.

Lucia Hudecová

Príjemná maličká dedinka, dostupná napr. autom alebo skútrom z mesta Jelsa, ručne kopaným tunelom "Pitve"
V tuneli nie je žiadne svetlo, preto je tam vstup pešo alebo na bicykli zakázaný.
V Zavale sú krásne kamienkové pláže, ubytovanie v súkromí a nádherný výhľad na otvorené more. Vhodné pre rodiny s malými deťmi. Veľmi pokojné letovisko aj uprostred sezóny.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook