Supetar - Výlety

Supetar je správní středisko ostrova Brače, přístav, kam jezdí trajekty z pevniny - ze Splitu, město s historickým centrem a rušným nábřežím i velmi oblíbené letovisko s pěknými plážemi a dobře vybavenými rekreačními rezorty.

Chorvatsko... Místa... Supetar ... Výlety
 • vycházky do blízkého vnitrozemí ostrova, krajinově velmi zajímavého
 • Výlet na Vidovu goru (778 m), nejvyšší horu ostrova, dobrou asfaltovou silnicí přes obec Nerežišća, na vrcholu restaurace, krásný výhled - 18 km (informace také v tématickém článku: Hory dalmatských ostrovů)
 • Skalní klášter Blaca - viz tematický článek: (Skalní klášter Blaca - nejzajímavější výletní cíl na Brači)
 • nedaleké obce Splitska a Škrip (4 + 2,5 km)
 • Pučišća (též Pučišće) - 16 km východně, na severním pobřeží Brače. Obec je hlavním střediskem těžby kamene a jeho zpracování na celém ostrově (viz tematický článek: Ostrov Brač a kámen). V bezprostřední blízkosti jsou tři velké kamenolomy - Punta, Veselje a Kupinova (v provozu). V obci stojí lze koupit suvenýry ze zdejšího mramoru (vázy, misky, popelníky, šachy ap.). V místě se starou kamenickou tradicí je jediná kamenická škola v Chorvatsku.V 15. stol. tu místní šlechtic C. Žavetić vybudoval na obranu před tureckými nájezdy dobře opevněný palác - kaštel, k němuž tu později přibylo 12 dalších; z nich se ale dochovaly jen dva. Jeden z nich byl před nedávnem obnoven rodinou Deškovićů a nyní je zde luxusní rodinný hotel (Palača Dešković). V tomto paláci se v roce 1883 narodil významný chorvatský sochař Branko Dešković, jehož jménem je nazvaná galerie v Bolu (Galerie výtvarného umění v letovisku Bol na Brači).
  Odtud další možnosti výletů:
  - K některému ze starých kostelíků (11. - 15.stol.) na kopcích vokolí.
  - Pražnice, osada ve vnitrozemí ostrova, jižně od obce Pušišća. Na hřbitově tu je románsko-gotický kostelík sv. Cypriána (SvetiCiprijan), u osady stojí předrománský kostelík zasvěcený sv. Klimentovi (Sveti Klement).

Fotogalerie (9)

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook