Split - Kultura

Dalmatské přístavní město plné slunce vás nadchne kouzlem starobylých památek a zároveň mnoha možnostmi moderní rekreace. Čisté pláže, lesopark Marjan, čilý ruch v přístavišti Matejuška, či unikátní rybí trh. Romantika i bezva dovolená s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Split ... Kultura

Pravidelné kulturní akce

  • Od poloviny července do poloviny srpna probíhá tradiční kulturní festival Splitské léto (Splitsko ljeto): navštívit můžete koncerty, divadelní a operní představení jak v koncertních a divadelních sálech, tak pod širým nebem (na peristylu, na malých náměstích v areálu paláce aj.)
  • K významným kulturním akcím patří v dubnu literární festival Marulićovy dny (Marulićevi dani) a v říjnu festival Kniha Středomoří (Knjiga Mediterana).
  • Divadelní představení shlédnete na jedné z četných divadelních scén ve Splitu. Najdete tu např. Chorvatské národní divadlo, Divadlo mladých, či Loutkové divadlo.

Muzea a galerie

Obujte si pořádné boty a vydejte se na procházku do chodeb a sálů muzeí a galerií, které ve Splitu najdete doslova na každém kroku. Vybrat si můžete z následujících míst (v prolincích najdete informace o muzeiích a galeriích i jejich aktuální otvírací době):


Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v roce 2019

Vaše hodnocení místa

6 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Emil Bečka

Velice krásné město

Lucia Hudecová

Krásne mesto, svetoznáme. Odporúčam prechádzku po splitskej rive a Peristil. Naozaj neuveriteľné.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook Google+