Biograd na moru - Koupání

Biograd na moru kdysi býval korunovačním městem chorvatských králů, dnes je významným jachtařským centrem se dvěma marinami a oblíbeným letoviskem, které má značnou ubytovací kapacitu a pláže vyznamenané Modrou vlajkou.

Chorvatsko... Místa... Biograd na moru ... Koupání
  • Biograd má pěkné rozlehlé oblázkové pláže, které většinou lemuje borový les. Dvě biogradské pláže byly vyznamenána tzv. Modrou vlajkou (viz aktualita: Ocenění pro pláže a jachtařské přístavy "Modrá vlajka" v roce 2019) za čistotu, vybavení a úpravnost: pláž Dražica a Bošana.
  • Nejblíž centru obce (10 min. pěší chůze po pobřežní promenádě směrem k jihovýchodu) je populární pláž Dražica, hlavní pláž letoviska - velká, oblázková, s přirozeným stínem borového lesa, dobře vybavená sprchami, kabinkami, slunečníky, lehátky a zábavními nebo sportovními atrakcemi (tobogán, trampolíny apod.). Nechybí ani restaurace, plážové bary, fast food. Je vhodná i pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře.
  • Další pláží tímto směrem je menší pláž Soline. Nachází se ve stejnojmenné zátoce v blízkosti kempu Soline. Je oblázkovo-písčitá, také vybavena gastronomickými zařízeními, dětským hřištěm, hřištěm na plážový volejbal apod. Po koupání zábavu slibuje blízký noční bar AquaClub.
  • Méně navštěvovaná bývala oblázková pláž Kumenat, která leží ještě trochu dál od města. S novou výstavbou na této lokalitě návštěvníci přibyli. Chybí tam zeleň v okolí.
  • V severozápadní části města dojdete po promenádě za jachtařskými přístavy na oblázkovou pláž Bošana. Je vhodná pro rodiny s dětmi, které tu najdou i dětské hřiště. Je tu restaurace, plážový bary, fast food, hřiště na plážový volejbal. Slunečníky jsou nutností, protože tu není přirozený stín vegetace.

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook