Biograd na moru - Zábava

Biograd na moru kdysi býval korunovačním městem chorvatských králů, dnes je významným jachtařským centrem se dvěma marinami a oblíbeným letoviskem, které má značnou ubytovací kapacitu a pláže vyznamenané Modrou vlajkou.

Chorvatsko... Místa... Biograd na moru ... Zábava

Začátkem června zahajuje letní turistickou sezónu gastronomický festival "Biogradský stůl" (Biogradski stol) s podtitulem "Festival původních potravin, pití, gastronomických specialit, originálních suvenýrů a folkloru". Na nábřeží Krále Petra Krešimira IV. (Obala kralja Petra Krešimira IV.) prezentují své produkty vystavovatelé z různých krajů Chorvatska i ze zahraničí, připravavují se speciality pod širým nebem,hrají folklorní skupiny, orchestry a klapy.

Největší letní turistická slavnost se nazývá "Biogradská noc" (Biogradska noć), vždy začátkem srpna. Je přehlídkou folklorní hudby, tance, zábavy a gastronomie. Zahrnuje vystoupení folklorních skupin, ochutnávky místních specialit, ohňostroj apod. Celé město se baví až do ranních hodin.

Letní program doplňují pravidelné páteční slavnosti na nábřeží zvané "Feštica", letní hry, módní přehlídky, letní karneval a další akce.

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v sezóně 2020

Bohatou nabídku kaváren, restaurací a barů doplňují noční kluby Pocco Locco, Aqua Club, Lavander Lounge Bar, Queen Bar, MIG.

Biograd
Biograd na moru

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook