Novigrad (Severní Dalmácie) - Výlety

Malá rybářská obec a malé letovisko leží na břehu zálivu zvaného Novigradského moře. Nedílnou součástí novigradské kuchyně jsou slávky, které se tu ve velkém chovají a restaurace je podle tradičních receptů připravují.

Chorvatsko... Místa... Novigrad (Severní Dalmácie) ... Výlety
 • Obrovac 21 km, odtud možnost plavby romantickým kaňonem řeky Zrmanji až k ústí do Novigradského moře. Kaňon tu má podobu severského fjordu (kterým ovšem z geomorfologického hlediska není). Kaňon lemují 200 metrů vysoké srázy. Zrmanja není splavná od Obrovce k ústí.
  Z Obrovce možno podnikat vyjíždky proti toku Zrmanje, na některých úsecích řeky možnost raftingu (informace Turistički biro v Obrovci).

 • Zrmanja
  Zrmanja
 • Starigrad-Paklenica a národní park Paklenica

 • Též možnost vyjížďky autem z Obrovce po horské silničce (makadam, bez svodidel) do velebitského průsmyku Mali Alan či Halan (1045 m). Nádherná horská scenérie, především jedinečná vápencová skupina skalních věží a zaoblených skalisek Tulove grede; silnice pak pokračje na druhé straně průsmyku dále do vnitrozemí, do oblasti zvané Lika. Jen pro zkušené řidiče.

 • Prigrada 3 km jihovýchodně od Novigradu. Zdejší raněkřesťanský kostelík sv. Martina (Sveti Martin) z 5. stol. byl za srbské agrese začátkem 90. let min. stol. pobořen, byl však již obnoven.
 • Vaše hodnocení místa

  127 hodnocení
  Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

  Pomohla vám tato recenze?

  Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

  Napište recenzi místa

  Líbí se vám tato recenze?

  Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

  Facebook