Crikvenica - Zábava

Živé město a oblíbené letovisko s dlouhou tradicí cestovního ruchu. K jeho oblibě přispívají krásné oblázkové pláže, široká paleta ubytovacích služeb i různorodá nabídka sportu a zábavy, především lidové slavnosti s rybářskou tematikou.

Chorvatsko... Místa... Crikvenica ... Zábava
  • V Crivenici jako středisku zábavy jsou diskotéky (např. Pulse v hotelu International), plážové a noční bary (např. Balustrada, Marota, Sabbia, Figa, Blue Marlin) a taneční terasy hotelů. Noční život se v sezóně soustřeďuje do oblasti hlavní pláže (Crni mol), kde je řada klubů a nočních barů.
  • Atrakcí je velké crikvenické Akvárium (Vinodolska ul. č. 8). Ve dvaceti nádržích a akváriích jsou jak ryby z Jadranu, tak i tropických moří (Havaj, Indonesie ap.), jsou tu k vidění i piraně. V areálu je i prodejna mušlí.
  • Oblíbené jsou lidové slavnosti s rybářskou tematikou, především Rybářský týden v Crikvenici (Ribarski tjedan) konaný koncem srpna, případně na přelomu září, který velmi barvitě prezentuje rybářskou tradici Crikvenice (výstavy, zábavní programy, sportovní hry, regaty starých plavidel, folklorní koncerty, dílny pro děti, plavby rybářskými čluny pro zájemce atd.
  • K velmi navštěvovaným patří i Dny Crikvenice (14.8.). Na programu je vždy tradiční mariánské procesí, divadelní představení, slavnostní koncert a půlnoční ohňostroj.
  • Zpestřením měsíce září je gastronomická akce Měsíc modré ryby (Mjesec plave rybe). V crikvenických restauracích můžete ochutnat tradiční speciality rybí kuchyně.
  • Dále jsou tu organizovány nejrůznější zábavní akce, přehlídky, průvody, hry, soutěže.
  • Nezapomenutelné zážitky přinese návštěva Adrenalin Parku. Informace: Adrenalin Park Crikvenica
  • Můžete vyzkoušet plavby lodí se skleněným dnem do okolí Crikvenice, které tu pořádá místní agentura.
  • Koná se tu i celá řada různých akcí výlučně pro děti, např. festival pouliční zábavy Crikvart s akrobaty, žongléry, šašky, hudebníky atd.

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v roce 2020

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Veľmi pekné, príjemné prímorské mestečko. Nevýhodou bolo naše ubytovanie v pavilónoch Ad Turres, ktoré sa nachádza na kopci pomerne ďaleko od promenády a mora.
Letovisko má aj mestskú piesočnatú pláž so slnečníkmi za poplatok. V noci to tam "žije" bohatým nočným životom až do skorých ranných hodín.
Smerom k poloostrovu Kačjak sa nachádzajú sklalnaté nudistické pláže.

Michal Zásměta

Velmi rušné letovisko.Na pláži velmi plno.Ale na druhou srtranu plno možností pro výlety na moře.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook