Crikvenica - Kultura

Živé město a oblíbené letovisko s dlouhou tradicí cestovního ruchu. K jeho oblibě přispívají krásné oblázkové pláže, široká paleta ubytovacích služeb i různorodá nabídka sportu a zábavy, především lidové slavnosti s rybářskou tematikou.

Chorvatsko... Místa... Crikvenica ... Kultura
  • V Muzeu města Crikvenice (Muzej grada Crikvenice), které se nachází přímo v centru města, se seznamíte s historií a kulturním dědictvím Crikvenice a jejího okolí. Prohlédnete si zde exponáty od prehistorie až po začátek 20. století. Také zde můžete navšívit zajímavé výstavy vztahující se ke zdejšímu regionu. Adresa: Preradovićeva ul. 1. Informace: Muzej grada Crikvenice
  • Městská galerie Crikvenica (Gradska galerija Crikvenica) je hlavní kulturní institucí města. Pořádá jak stálé výstavy pod širým nebem na několika lokalitách města, tak i příležitostné výstavy v galerijním prostoru. Další součástí je Pamětní ateliér sochaře Zvonka Cara (Memorijalni atelje Zvonka Cara) umístěná v upraveném sochařově ateliéru, kde je k vidění umělecká sbírka sochaře Zvonka Cara (1913 - 1982). Adresa: Strossmayerovo šetalište 22. Informace: Gradska galerija Crikvenica
  • V průběhu sezóny se v Crikvenici a okolních letoviskách konají různé kulturní akce: promenádní koncerty, folklorní festivaly a vystoupení, různé hudební programy a výstavy.

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v sezóně 2020

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Veľmi pekné, príjemné prímorské mestečko. Nevýhodou bolo naše ubytovanie v pavilónoch Ad Turres, ktoré sa nachádza na kopci pomerne ďaleko od promenády a mora.
Letovisko má aj mestskú piesočnatú pláž so slnečníkmi za poplatok. V noci to tam "žije" bohatým nočným životom až do skorých ranných hodín.
Smerom k poloostrovu Kačjak sa nachádzajú sklalnaté nudistické pláže.

Michal Zásměta

Velmi rušné letovisko.Na pláži velmi plno.Ale na druhou srtranu plno možností pro výlety na moře.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook