Rijeka - Koupání

Rijeka je třetí největší město Chorvatska, nejdůležitější přístav a moderní metropole Kvarneru. Mezi největší turistická lákadla patří Rijecký karneval, živá městská třída Korzo, Trsatský hrad a unikátní digitální planetárium.

Chorvatsko... Místa... Rijeka ... Koupání
  • Rijeka a její okolí nabízejí bohaté možnost koupání a odpočinku na mnoha plážích, z nichž tři jsou nositelkami ocenění Modrá vlajka : Kostanj (ta je upravena také speciálně pro invalidy) a Svežanj a Ploče (u plaveckého komplexu Kantrida).
  • Pláže lze najít na východ i západ od města. Jen 15 minut z centra a jste na východních plážích v oblasti Pećine: Sablićevo, Vila Olga, Park hotel, Glavanovo, Ružićevo, Grčevo a Pećine. Strmé skalnaté pobřeží s mnoha jeskyněmi (pećine znamená jeskyně) je místy přerušované krásnými oblázkovými plážemi. K plážím vedou dlouhá a prudká schodiště. Je tu i pláž pro psy Brajdica.
  • Ještě dál na jihovýchod (za přístavem Martinšćica) se nachází oblast Kostrena s plážemi: Kostrena (velká oblázková pláž), Žurkovo, Smokvinovo, Svežanj. Kromě koupání jsou tu k dispozici plážové bary a sportovní centra, zaměřená na vodní sporty (potápění, jachting, windsurfing). Pro psy je rezervována pláž Doričići.
  • Na západní straně se můžete koupat na plážích od Kantridy až k Preluku. Kantrida je nejoblíbenější pláží v Rijece. Sousedí s velkým fotbalovým stadionem stejného jména. I psi tu mají svoji vyhrazenou pláž.
  • Směrem na západ pokračují další oblíbené a dobře vybavené pláže Fiumana a Ploče. V jejich blízkosti můžete navštívit i rozsáhlý bazénový komplex.
  • Pokud se vydáte ještě dál na východ (za hotel Hilton Rijeka Costabella směrem na Opatiji), dojdete nebo dojedete k pláži Kostanj a Preluk (13 km severozápadně). Kostanj je pláž přizpůsobená potřebám invalidů; je tam patřičně upravený přístup do moře.
  • Na všechny pláže jezdí městský autobus a u všech také pohodlně zaparkujete.

Fotogalerie (2)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Veľmi veľké mesto na severe jadranského mora.
Rušné letovisko, prevažne drahé hotely. V ponuke sú aj apartmány v súkromí, avšak za nemalé peniaze.
Pláže čisté, no more v okolí prístavu dosť znečistené.
Nachádza sa tu najväčší prístav na Jadrane.
Odporúčam skôr pre maldých ľudí, ktorí vyhľadávajú rušný nočný život.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook