Novalja - Výlety

Letovisko Novalja na severozápadě ostrova Pagu je slavné po celé Evropě díky pláži Zrće a jejím plážovým barům, kde se celé léto konají proslulé taneční party a festivaly. V okolí je však řada dalších pláží ideálních pro rekreaci rodin s malými dětmi.

Chorvatsko... Místa... Novalja ... Výlety

Novalja
Zátoka Stara Novalja
  • zátoka Stara Novalja - 2 km severně - krásná písčitá pláž Planjka-Trinčel
  • Caska - rybářská osada 3 km jihovýchodně ve stejnojmenné zátoce Pažského zálivu. Na jejím místě stál opevněný římský tábor Cissa, kolem něhož se rozrostla stejnojmenná římská osada. Její rozvoj tragicky zakončilo katastrofální zemětřesení v r. 361, jedno z největších v historii zaznamenaných, k nimž došlov této části přímoří. Převážná část osady se při něm propadla do moře. Část zbytků antické osady se dochovala na návrší sv. Jiří (Svetog Jurja) - trosky budov, akropole, akvaduktu aj. Nově byla ojevena antická nekropole (viz aktualita: Zajímavé archeologické objevy na ostrově Pagu). V blízkosti je i několik románských kostelíků, částečně postavených na antických troskách. Válcová věž z 19. stol. Caska má vynikající oblázkovou pláž s hrubým pískem, velmi pěkné koupání i v sousední zátoce Zrče.
  • pozoruhodné olivové háje na poloostrověLun- přibližně 12 km (podrobněji tematický článek: Téměř neznámý přírodní fenomén - lunské olivové háje na ostrově Pagu)
  • do osady Šimuni- 14 km nebo Mandre a odtud na ostrov Maun, kde velmi pěkné koupání
  • Pag- 20 km
  • výlet na nejvyšší vrch ostrova Sveti Vid (348 m) - podrobněji tematický článek:Hory kvarnerských ostrovů.
  • Sv.Duh - příjemné pláže (částečně využívané naturisty) v rozlehlém Pažském zálivu, písčité dno. Prameny pitné vody na pláži.Autem 8 km (odbočka ze silnice 1 km před obcí Kolan), jihovýchodně.
  • Lun - 19 km severozápadně.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Jan Ryška

Hezké a hlavně klidné místo

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook