Veli Lošinj - Výlety

Malebné městečko, klimatické lázně a přístav Veli Lošinj leží v jihovýchodní části ostrova Lošinje. Je menší než sousední Mali Lošinj, ale v historii tomu tak nebylo. Slavnou mořeplaveckou minulost připomínají sbírky v místním muzeu a kapitánské vily.

Chorvatsko... Místa... Veli Lošinj ... Výlety
  • Mali Lošinj - již přes 100 let patří pěší promenáda k nejoblíbenějším na Jadranu, 4 km
  • Rovenska - rybářský přístav v sousední stejnojmenné zátoce (Revenska luka) východním směrem, který kdysi sloužil jako obchodní přístav pro plachetnice Velkého Lošinje.
  • asi 45 minut chůze je vzdálen vyhlídkový vrch Kalvarija (234 m)
  • hodinová vycházka příjemnou cestou ke kapli Sveti Ivan (nenáročný výstup, krásné výhledy na jižní část ostrova Lošinj) a kolem zátoky Krivica, případně i Balvanida (krásné koupání) zpět
  • výstup (o něco fyzicky náročnější než předcházející) na nejvyšší kopec v jižní části ostrova Lošinj, na Grgošćak (243 m) s pěkným výhledem na jih ostrova a přilehlé ostrůvky
  • výlet člunem na nedaleké ostrůvky Male a Vele Orjule či Ilovik - všechny jihovýchodním směrem
  • často navštěvovány jsou také vzdálenější a odlehlejší ostrůvky Palacol a Oruda (severovýchodním směrem) s pěkným koupáním. Na Palacolu jsou pozůstatky byzantské pevnosti na ochranu Osoru ze 6.stol.
Veli Lošinj
Veli Lošinj, mys Punta Leva u vjezdu do zátoky

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Stanik Knap

Malebné městečko Veli Losinj jsem navštívil 2x. Hezký přístav s množstvím kaváren a konob a koupání v krásných zátokách na nás udělalo velký dojem. Rádi se opět někdy vrátíme!

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook