Mali Lošinj - Koupání

Mali Lošinj je největší sídlo na ostrově Lošinj, přístav, město se slavnou mořeplaveckou tradicí a zachovalým historickým jádrem a letovisko s velkou ubytovací kapacitou.

Chorvatsko... Místa... Mali Lošinj ... Koupání

Nejnavštěvovanější koupaliště je v zátoce Čikat u stejnojmenného poloostrova (15 min chůze západně od centra města). Vlastní pláž je z drobnějších oblázků nebo z hrubého písku, na okrajích a podél pobřeží jsou vybudována betonová plata s umělými vstupy do vody. Má pozvolný vstup do moře, takže je vhodná i pro děti. Pobřeží lemuje hustý borový les, který je součástí chráněného lesního komplexu Čikat. Čikat je velmi dobře vybaven (občerstvení, plážové bary, restaurace, sportoviště, půjčovny).

Mali Lošinj
Mali Lošinj, pláž Sunčana uvala

Nedaleko Čikatu, u hotelů Aurora a Vespera (20 min. chůze jihozápadně od centra M. Lošinje) se nacházejí oblázkové pláže Veli ŽalSunčana uvala a Borik, opět velmi dobře vybavené. V blízkosti je též naturistická pláž.

Z pláží je nejpěknější oblázková pláž Poljana ve stejnojmenném kempu (3 km severozápadně od centra), ostatní jsou vesměs skalnaté (Kadin, Zagazinje, Bojčić, Sv. Martin, Valdarke). Pěkné koupání má i zátoka Artatore (7 km severozápadně).

Vaše hodnocení místa

124 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook