Pula - Koupání

Pula jedno z největších středisek cestovního ruchu na Istrijském poloostrově. Na své si tu přijdou milovníci antických památek i ti, kteří si chtějí o dovolené užívat, bavit se i sportovat.

Chorvatsko... Místa... Pula ... Koupání

Mořské pobřeží v Pule je mimořádně členité a dosahuje téměř 30 km délky. Pláže jsou velmi rozmanité, liší se vybavením i povrchem - jsou především oblázkové a skalnaté. Každý si vybere podle svého gusta.

Pula má tři pláže, které se chlubí Modrou vlajkou: Ambrela, Brioni a Histria. Je to známka úpravnosti, čistoty, bezpečnosti a dobré nabídky služeb.

Nejznámější pulské pláže:

 • Ambrela: je to první pláž při vstupu do turistické zóny poloostrova Verudela, leží na jeh západním pobřeží, 4 km jižně od centra Puly. Je to jedna z nejoblíbenějších pláží v Pule. Oblázková pláž (místy i písek) s mírným vstupem do vody je lemovaná borovým hájem, na okrajích skalnatá. Nabídka: plážové rekvizity, toalety, šlapadla, banány, skútry, plážový volejbal atd. Severně se nachází naturistická pláž.
 • Brioni: na západním pobřeží poloostrova Verudela, u hotelu Grand Hotel Brioni. Pláž z velkých oblázků obklopuje skalnaté pobřeží.
 • Havajka (Hawai): na jižním pobřeží poloostrova Verudela, u apartmánového komplexu Verudela Beach. Je to nejfotogeničtější pláž v Pule. Je to malá oblázková pláž sevřená skalnatým pobřežím. Přístup po schodišti. Západně od Havajky je k vidění divoké skalnaté útesy Sveta Stijena a Kanjon.
 • Histria: na jižním pobřeží poloostrova Verudela, pod hotelem Park Plaza Histria. Je to největší pláž na Verudela. Oblázkovou pláž doplňují terasy na slunění vybudované ve skalnatém pobřeží.
 • Pješčana Uvala: východně od Verudely, přes zátoku. Rozlehlá oblázková pláž s bary a restaurací.
 • Zlatne stijene: na západním pobřeží polostrova Verudela. Skalnatá pláž s plochými skalními plotnami a vybudovanými plošinami na slunění. Složitější přístup do vody.
 • Valsaline: severně od Verudely. Oblázková pláž v zátoce Soline.
 • Gortanova uvala: severozápadně od Valsaline, u promenády Lungomare. Krásnou oblázkovou pláž lemují skály a borový les.
 • Valkane: severně od předchozí, v zátoce Zelenika, u promenády Lungomare. Oblázkovou pláž doplňuje dlouhé betonové molo a betonové plošiny po stranách zátoky. Borový les dává přírodní stín. Nabídka koupaliště: plážové rekvizity, plážový bar, restaurace, toalety, hřiště na plážový volejbal, šlapadla, trampolín, obchod, dětské hřiště atd.
 • Stoja: západně od Valkane, na východním pobřeží poloostrova Stoja. Návštěvníci oblázkové pláže mohou využívat služby stejnojmenného kempu. Na jihu poloostrova jsou skalnaté pláže.
 • Valovine: při šíji na poloostrov Stoja. Návštěvníci oblázkové pláže mohou využívat služby kempu Stoja.
 • Směrem na západ pokračují divoké skalnaté útesy. Atraktivními místy jsou Špilja Galebijana, Kanjon Mužilj a Galebove stijene, Mužilj East Beach a Mužilj West Beach. Ta jsou častým cílem vyjížděk na mořském kajaku.
 • Vile Štinjan - Puntižela: na severozápadním okraji Puly. Velká oblázková pláž má díky sousednímu kempu Brioni širokou nabídku služeb.
 • Hidrobaza: severně od Puntižely. Pláž prošla velkými úpravami v roce 2020. Tvojí ji oblázková pláž, betonové terasy, moderní zázemí sportovišť a služeb. Část je vyhrazena pro psy.
 • Dál k severu pokračují pláže Valbandonu a Fažany.

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

V Pule jsme byli několikrát za dob studentských a svobodného mladého páru, což je pár let zpět. Jako mladá a čerstvá rodina zatím ne, ale v plánu to máme brzy. Na Pule se mi vždycky líbila velmi dobrá a rychlá dostupnost a také vybavenost města. Historické centrum je vážně moc krásné, působivé ve dne i v noci. Je to navíc regulérní město, takže je tam opravdu dost vyžití i mimo samotné koupání. I když pršelo, což se nám občas stalo, pořád bylo co dělat. Moře podle mě hezké, pláže taky, dostupnost ubytování dobrá. Navíc je fajn i to, že všude máte dost obchodů na doplnění zásob a super restaurace, takže člověku za chvíli neleze jídlo z jediné restaurace v okolí krkem. Když hledáte živé místo s ruchem a nabídkou všeho možného, je Pula fajn. Samozřejmě s rizikem, že na Istrii zrovna nevyjde dobré počasí, ale my jsme vždy chytili déšť max na odpoledne. Jinak fajn. Tedy až na jednu nevydařenou návštěvu, kdy jsme stanovali v kempu u přístavu, kde v noci celou noc ječel jeřáb.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook