Crikvenica - Památky

Živé město a oblíbené letovisko s dlouhou tradicí cestovního ruchu. K jeho oblibě přispívají krásné oblázkové pláže, široká paleta ubytovacích služeb i různorodá nabídka sportu a zábavy, především lidové slavnosti s rybářskou tematikou.

Chorvatsko... Místa... Crikvenica ... Památky
  • Opevněný zámek - Kaštel dal postavit začátkem 15. století Nikola IV. Frankopan a v roce 1412 jej věnoval řádu pavlánů, kteří v něm zřídili klášter a školu. Od chorvatského slova crkva (kostel) pochází dnešní název Crikvenica. Klášter se stal centrem veřejného a kulturního života celého kraje. Klášter měl velmi bohatou a cennou knihovnu. V 16. století tu působil pozdně renesanční malíř miniatur Julije Klović. Dnes slouží jako hotel Kaštel.
  • Farní mariánský kostel (Uznesenja Blažene Djevice Marije) je nejstarší kostel v Crikvenici, postavený na místě středověkého kostelíka společně s Kaštelem. Z původního románského kostelíka se dochovaly je dvě zdobené hlavice sloupů.
  • Na kopci nad Crikvenicí se dochovaly zříceniny středověké osady Kotor, která se zmiňuje již ve 13. století. Zdejší obyvatelé byli velmi zbožní - bylo tu pěk kostelů. Roku 1776 Kotor vyhořel a většina obyvatel se přestěhovala k moři.
  • Muzeum města Crikvenice (Muzej grada Crikvenice) seznamuje s historií a kulturním dědictvím Crikvenice a jejího okolí, od prehistorie až po začátek 20. století (Preradovićeva ul. 1.)

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Veľmi pekné, príjemné prímorské mestečko. Nevýhodou bolo naše ubytovanie v pavilónoch Ad Turres, ktoré sa nachádza na kopci pomerne ďaleko od promenády a mora.
Letovisko má aj mestskú piesočnatú pláž so slnečníkmi za poplatok. V noci to tam "žije" bohatým nočným životom až do skorých ranných hodín.
Smerom k poloostrovu Kačjak sa nachádzajú sklalnaté nudistické pláže.

Michal Zásměta

Velmi rušné letovisko.Na pláži velmi plno.Ale na druhou srtranu plno možností pro výlety na moře.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook