Lovranské vily – exkluzivní dovolená ve vilách z doby Rakousko-Uherska

Chorvatsko... Články ... Témata ... Lovranské vily –…
Publikováno: 11.02.2002

11.2.2002

Lovran je tradiční přímořské letovisko na Kvarnerské riviéře, podobného typu jako Opatija, s četnými hotely a vilami uprostřed bohaté zeleně. Tyto secesní vily si zde stavěli koncem 19.stol a zač.20.stol. příslušníci rakouské aristokracie, aby si zde užívali mimořádně příznivého podnebí a společenského života, a to v komfortu, na který byli zvyklí.

Mnohé vily byly v nedávné době rekonstruovány v původním stylu pro účely cestovního ruchu. Ceny však nejsou tak nepřijatelné, jak by se na první pohled zdálo: např. v rezidenci ve Vila Adela pro 4 osoby stojí 1 noc 158 – 225 EUR (podle sezóny), což se odpovídá cenám v luxusnějších hotelech. Tyto lovranské vily jsou exkluzivní perlou v nabídce chorvatských cestovních kanceláří.

Lovranské vily jsou luxusní rezidence poskytující prvotřídní ubytování se vším moderním komfortem, ze kterých však dýchá atmosféra dob dávno minulých.

Některé vily jsou přímo na pobřeží ve středu Lovranu, avšak skryty v zeleni starých zahrad, které je obklopují. Takovou je např. Vila Adela - třípokojová rezidence se 2 koupelnami, moderní kuchyní, jídelnou a velkým balkonem s nádherným výhledem na Kvarnerský záliv (kapacita 4 osoby). Má vlastní cestičku na pláž a na dvanáct km dlouhou pobřežní promenádu. Hned v sousedství je Vila San Giovanni se dvěma rezidencemi: v prvním patře je Zelená rezidence pro 4 osoby o rozloze 90 m2 (cena za jednu noc 145 – 197 EUR pro 4 osoby) a v přízemí je Orientální rezidence pro 2 - 8 osob o rozloze 125 m2 (cena za jednu noc 66 – 290 EUR). Vila je vybavena starožitným nábytkem , lustry z muránského skla, hedvábnými tapetami apod. Je obklopena krásným parkem, skýtajícím dokonalé soukromí.

Další rezidence má charakter staré přímořské usedlosti, leží v kopcích 6,5 km od Lovranu na svazích pohoří Učka. Usedlost Oraj ve výšce 375 m n.m. nabízí ubytování až pro 10 osob na 200 m2 (cena za jednu noc 420 EUR). Obnovenou usedlost, jejíž původní podoba byla zachována do nejmenších detailů, obklopuje terasovitý pozemek o rozloze 20000 m2 se zahradou, vinohradem, lesíky, propastí,jezírky – vše je propojeno kamenitými stezkami. Ideální dovolená pro milovníky krásné zachovalé přírody, venkovského života a pěších či cyklistických výletů.

Vybavenost těchto objektů je mimořádná: telefon, TV, video, SAT, hudební věž s CD, myčka nádobí, sporák, lednice, parkoviště, pravidelná výměna ručníků a ložního prádla atd. Za příplatek možno objednat kuchaře, hlídání dětí, obsluhu, přistýlku atd.

O ubytování v lovranských vilách je velký zájem ze strany západních turistů, a proto se doporučuje jejich včasná rezervace i s ohledem na to, že jedná o nevelký počet velmi jedinečných objektů.

Informace z března 2002


Mohlo by vás zajímat