Kukljica

Kukljica je pěkně upravená rybářská obec a přístav na jihovýchodním pobřeží ostrova Ugljanu, současně největší letovisko na ostrově. Turistický komplex se nachází na malém zalesněném poloostrově. Různé typy pláží lze najít jak v Kukljici, tak v okolí.

Chorvatsko... Místa... Kukljica
Plánek:  ostrov Ugljan (18 kB)


Zemědělská a rybářská obec (870 obyv.), malý přístav na jihovýchodním pobřeží ostrova Ugljanu, 8 km jihovýchodně od obce Preko, správního centra ostrova. Oblíbené, živé letovisko při silnici procházející celým ostrovem a pokračující na ostrov Pašman. 2 km od Kukljice je most přes mořský průplav Ždrelac spojující ostrov Ugljan s Pašmanem. Původní nevyhovující krátký most byl po úpravě průplavu nahrazen novým.

Kukljica je největší letovisko na Ugljanu. Svými pěknými kamenitými i písčitými plážemi a borovými lesy má předpoklady pro další rozvoj. Ubytovací komplex Zelena punta je na zalesněném poloostrůvku Zaglav na okraji obce. Bungalovy a apartmány jsou rozloženy stupňovitě v kopci, mnohé s přístupem po dlouhých schodištích (osoby se sníženou pohyblivostí zde mohou mít problémy).

Kukljica
Kukljica, obec kolem zátoky a zalesněný poloostrov Zelena punta

Ubytování

Kukljica nabízí ubytování v hotelových apartmánech a jednodušších bungalovech v turistickém komplexu Zelena Punta. Asi třetinu ubytovací kapacity letoviska poskytují soukromé apartmány..

Prohlédněte si aktuální nabídky ubytování v letovisku Ugljan.Bungalovy:
Zelena Punta

Apartmány:
Zelena Punta

Fotogalerie (9)

Vaše hodnocení místa

0 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook Google+