Kukljica

Kukljica je pěkně upravená rybářská obec a přístav na jihovýchodním pobřeží ostrova Ugljanu, současně největší letovisko na ostrově. Turistický komplex se nachází na malém zalesněném poloostrově. Různé typy pláží lze najít jak v Kukljici, tak v okolí.

Chorvatsko... Místa... Kukljica
Plánek:  ostrov Ugljan (18 kB)


Zemědělská a rybářská obec (870 obyv.), malý přístav na jihovýchodním pobřeží ostrova Ugljanu, 8 km jihovýchodně od obce Preko, správního centra ostrova. Oblíbené, živé letovisko při silnici procházející celým ostrovem a pokračující na ostrov Pašman. 2 km od Kukljice je most přes mořský průplav Ždrelac spojující ostrov Ugljan s Pašmanem. Původní nevyhovující krátký most byl po úpravě průplavu nahrazen novým.

Kukljica je největší letovisko na Ugljanu. Svými pěknými kamenitými i písčitými plážemi a borovými lesy má předpoklady pro další rozvoj. Ubytovací komplex Zelena punta je na zalesněném poloostrůvku Zaglav na okraji obce. Bungalovy a apartmány jsou rozloženy stupňovitě v kopci, mnohé s přístupem po dlouhých schodištích (osoby se sníženou pohyblivostí zde mohou mít problémy).

Kukljica
Kukljica, obec kolem zátoky a zalesněný poloostrov Zelena punta

Ubytování

Kukljica nabízí ubytování v hotelových apartmánech a jednodušších bungalovech v turistickém komplexu Zelena Punta. Asi třetinu ubytovací kapacity letoviska poskytují soukromé apartmány..

Prohlédněte si aktuální nabídky ubytování v letovisku Ugljan.Bungalovy:
Zelena Punta

Apartmány:
Zelena Punta

Fotogalerie (9)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lukáš Musil

Do Kukljice jezdíme od roku 2010. Zamilovali jsme si to tam.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook