Pakoštane

Nevelká obec a letovisko Pakoštane leží na šíji mezi mořem a Vranským jezerem, 8 km jihovýchodně od Biogradu n. m. Malebnou scenérii dotváří tři malé ostrůvky na moři před přístavem, zelené borové lesy a pás pláží.

Chorvatsko... Místa... Pakoštane

Nevelká zemědělská obec a přístav na úzké šíji, oddělující Vranské jezero od moře (2 200 obyv.), 8 km jihovýchodně od Biogradu n. m. Skládá se ze staré části při moři a nové při magistrále. Pakoštane je skromnější středisko cestovního ruchu.

Přístav je chráněn ostrůvky Babuljaš, Veli školj a Sveta Justina, kterým místní říkají Ljubav (Láska), Ufanje (Naděje) a Vjera (Víra).

Pakoštane
Pakoštane

Ubytování

Někdejší letovisko francouzského Clubu Méditerranée je nyní volně k dispozici pro cestovní ruch (jednoduché slaměné domky v polynézském stylu, 1100 lůžek), později se nazývalo Turističko naselje Pakoštane a nyní Pine Beach Resort. V lokalitě jsou četná pohostinská zařízení a mnoho možností ubytování v soukromí.Turistický komplex Kozarica zahrnuje hotelové apartmány a kemp. Ubytování v soukromí je možné i nedaleké osadě Drage, mj. kemp Oaza mira a hotel Galeb.

Prohlédněte si aktuální nabídky ubytování v letovisku Pakoštane.Hotely:

Galeb

Apartmány:
Pine Beach

Kempy:
Kozarica
Nordsee
Oaza mira

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

Není to asi TOP místo v rámci celého Chorvatska, ale líbilo se mi tam. Je to takové milé, řekl bych hodně rodinné místo. Podle toho to tam i vypadalo. Hodně rodin s dětmi, večer živo u pláže, dostatek celkem kvalitních restaurací, několik obchodů, moře hezké, čisté. Velikost tak akorát pro ty, kteří nechtějí být totálně mimo civilizaci, ale chtějí večerní ruch a život, na druhou stranu nepotřebují diskotéky a pořád nějakou kulturní akce. I ty ale v místě jsou, podle toho, co jsem vypozoroval a nastudoval. V případě moře je fajn, že máte i výhled na širé moře, což vypadá hezky. Ono koupat se v zátoce, sice mořské bez výhledu na tu velkou vodní plochu, může působit divně. Zvlášť, když za tím člověk jede 900 km. Takže jo, dobrý.

Roman 0139

relativně klidné městečko, čisté moře, možnosti výletů po okolí - Vransko jezero, Biograd na moru, Šibenik, park Krka...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook