Split - Obchody a suvenýry

Dalmatské přístavní město plné slunce vás nadchne kouzlem starobylých památek, které reprezentuje antický Diokleciánův palác zapsaný na seznamu UNESCO, čilým ruchem přístavu, procházkami po pobřežní promenádě, přímořskou gastronomií i moderními festivaly.

Chorvatsko... Místa... Split ... Obchody a suvenýry

Městská tržnice Pazar a Rybí trh

  • Atmosféru středomořského trhu zažijete na městské tržnici Pazar, která se nachází vedle východní zdi Diokleciánova paláce, poblíž kostela sv. Dominika. Pazar představuje jeden z hlavních průsečíků dění a života ve Splitu, mluví se o něm jako o "pupku Splitu".
  • Kromě čerstvého ovoce a zeleniny tu pořídíte mnoho lokálních produktů, a to přímo od pěstitelů a výrobců: dalmátský pršut, pažský sýr, med, olivový olej aj.
  • Lidé se rádi scházejí také na Rybím trhu (Peškarija), který tvoří další z ústředních bodů každodenního života ve Splitu. Hledejte ho v původně secesní budově, postavené na začátku 20. století. V čilém ruchu a pokřikování, v omamné vůni nejrůznějších ryb a mořských živočichů nejlépe poznáte, jak se žije ve Splitu a v Dalmácii vůbec. Na Rybím trhu neznají mouchy, odpuzuje je totiž chrakteristický zápach síry, který sem proniká z blízkých lázní.

Obchody a suvenýry

  • Nejvíce různorodých a útulných krámků s lokalními specialitami a suvenýry najdete v proslulé ulici Marmont, která se táhne od pobřeží směrem do centra města.
  • Milovnice větších nákupů a courání po obchodech určitě ocení dokonce 3 splitská nákupní centra: City Center One (Vukovarska ulica 207), Joker (Put Brodarice 6) a Mall of Split (Josipa Jovića 93).

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Emil Bečka

Velice krásné město

Lucia Hudecová

Krásne mesto, svetoznáme. Odporúčam prechádzku po splitskej rive a Peristil. Naozaj neuveriteľné.

Petr Březina

historické centrum je nádherné, doporučiji návštěvu podzemí paláce. Neuvěřitelné na čem tato stavba stojí.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook